Pěstouni jsou lidé stejní jako my všichni a přesto jsou jiní. Rozhodli se totiž otevřít nejen svá srdce, ale také své domovy dětem, které se nenarodily „v jejich bříšku". Pokud byste i vy chtěli pomoci dětem, které nemohou dočasně nebo trvale vyrůstat ve své původní rodině, zažívat pocit bezpečí a lásky, neváhejte a přijďte se zeptat na vše, co vás o této problematice zajímá.

Oblastní charita Jičín v rámci projektu Rozvoj a podpora náhradních rodin dle programu PRIDE vyhledává zájemce o pěstounskou péči a poskytuje jim poradenství. Zároveň má pověření k doprovázení stávajících pěstounských rodin na jejich mnohdy nelehké a přesto krásné cestě pěstounství. Služby pěstounům jsou poskytovány s ohledem na jejich individuální a specifické potřeby – nabízíme širokou nabídku vzdělávání (různá témata i formy), asistované kontakty a především přípravu na ně atd.

Ve svém týmu máme zkušené sociální pracovnice, terapeuty, psycholožky a mediátorku.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat na tel. číslech: 739 327 570 nebo 731 130 414; případně e-mailu: nrp.charitajicin.cz. Nebo sledujte naše webové stránky www. jicin.charita.cz.

Aktivity projektu Rozvoj a podpora náhradních rodin dle programu PRIDE jsou podpořeny z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.   Kateřina Romančáková, Oblastní charita Jičín