Při akci Česko zpívá koledy se zpívá na náměstích, návsích, před školami i v domovech pro seniory a nebo na zámcích. Dejte nám vědět, zda budete zpívat s námi i vy. Rozsvítíme vaše město či obec na mapě republiky. Napište na adresu iva.kovarova@denik.cz, kde budete vánoční koledy ve stejnou dobu jako v celé ČR zpívat, a napište na sebe telefonický kontakt. Přihlásit se můžete také přímo na www.denik.cz/cesko-zpiva-koledy/registrace.

V našem regionu Jičínský deník spojí při pořádání letošní akce síly opět se Střední školou gastronomie a služeb v Nové Pace, kde si s námi můžete zazpívat na Masarykově náměstí. Ještě před tím nám připomenou vánoční písně děti z místní základní umělecké školy, takže v Nové Pace začínáme v 17.45!

V Jičíně se sejdeme na nádvoří zámku, kde nás ve zpěvu podpoří zdejší Základní umělecká škola Jičín. Možná, že se k nám přidají i zastupitelé, kteří se odpoledne sejdou v Porotním sále zámku nad rozpočtem města na příští rok.

Už se přihlásili i Sobotečtí, kterým se akce zalíbila a spojí své hlasy na zdejším náměstí stejně tak jako v Kopidlně a Libošovicích. Do projektu se zapojí i volejbalové naděje ze Dřevěnice, ty s námi zpívaly už vloni po tréninku v místní škole. Své hlasy spojí i v Chomuticích. Sejdou se 14. prosince v parku. Přidat se můžete i vy. Letos si zanotujeme tyto skladby: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.