Zdroj: DeníkPro zpěv vánočních koled netradiční prostředí zvolil pořadatel Jiří Šmidrkal. S kamarády a kytarami se sejdou v jičínské vietnamské restauraci Hanoi.

"Zatím nás bude asi deset, chodíme tam hrát často, tak tam třeba natáhneme víc lidí," vysvětlil. Akce Česko zpívá koledy se účastnil už před lety na náměstí, letos se rozhodl poprvé uspořádat vlastní zpívání. "Moc se mi to líbilo, tak jsem si to pohlídal a přihlásil nás. Zazpíváme koledy a pak tam pobudeme a budeme hrát a zpívat i něco jiného," dodal Šmidrkal.

Nová Paka
HLASUJTE: Vybíráme ten "NEJ" vánoční strom Jičínska i kraje

Zpívat se bude také v Kopidlně pod vánočním stromkem na náměstí. Podle vedoucí Kulturního a vzdělávacího centra Michaely Havelkové zatím není jisté, kolik zpěváků se spolu s představiteli radnice sejde, účast na Česko zpívá koledy má ale v Kopidlně dlouholetou tradici. "Teď se dvakrát nemohlo zpívat, tak uvidíme, kolik lidí nalákáme. Rozvěsili jsme letáky a vytiskli jsme pozvánku v místním zpravodaji," uvedla. Zpěvníky pro ty, kterým se šest nejznámějších koled za tři roky ticha vykouřilo z paměti, už má v infocentru vytištěné a nachystané.

Bude se zpívat i u vás? Kompletní seznam míst najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz.