Vánočního ducha přinese do Česka 13. prosince také projekt Deníku Česko zpívá koledy, který i letos propojí celou republiku zpěvem koled a vánočních písní. Už víme, že na Jičínsku se k nám připojí zpěváci v Jičíně, Nové Pace, Hořicích, Dřevěnici, Butovsi, Vysokém Veselí, Chomuticích i Kopidlně a Lázních Bělohradu. Ohlásila se i mateřská škola SMŠ Spirálka z Jičína.

V Nové Pace se k nám letos poprvé přidá dívčí sbor Amabile, oslovili jsme i sólistu Opery Národního divadla Aleše Hendrycha. „Přijdu rád,“ přislíbil nejen účast, ale také vystoupení, které bude decentní tečkou za koledováním. V Nové Pace se opět setkáme před Střední školou gastronomie a služeb. Novopacké sklepy k nám byly vstřícné a věnovaly červené víno na svařák. Štědrá byla jako vždy i samotná škola, která nám vedle zázemí zajistí i teplý čaj pro děti a vánoční cukroví. Zpěvníků bude letos dost, takže určitě přijďte mezi nás. V Nové Pace na Masarykově náměstí začínáme v podvečer za deset minut šest.

Koledy ale zazní i v Libošovicích na návsi, kde náš projekt podporují od prvopočátku zdejší knihovnice.

V Butovsi se k nám zase pravidelně přidávají senioři, kteří rozloží své zpěvníky v restauraci Butovanka. Malí sportovci ve Dřevěnici si zase zanotují po tréninku přímo v tělocvičně.

Přidat se k nám může každý, Stačí se ozvat na e-mail: iva.kovarova@denik.cz.

Více informací naleznete také na webové stránce: www.denik.cz/cesko-zpiva-koledy/, kde se můžete zároveň zaregistrovat.

Budeme se těšit, že právě 13. prosince se připojíte k největšímu sboru v Česku.