Komplexy mají vzniknout ve dvou budovách bývalých kasáren, které město prodá i s pozemky. Ve středu o tom rozhodli zastupitelé s podmínkou, že budou schvalovat i podrobné zadání prodeje staveb a pozemků.

O lokalitu projevily zájem tři firmy, dvě se zúčastnily veřejné prezentace v Porotním sále zámku. Společnost Senior Holding s. r. o. chce zřídit domov pro seniory a péči o osoby s Alzheimerovou chorobou, a to ve dvou stávajících budovách kasáren včetně části přilehlých pozemků.

Ve stejném duchu se na město obrátila mladoboleslavská společnost EUCentrum a.s., která žádá o odkup pozemků pro realizaci projektu bytového družstva seniorů. Cílovou skupinou jsou osoby starší 50 let a osoby s vážným zdravotním hendikepem.

Soubor budov včetně zastavěné části pozemků nabízí Jičín za minimální cenu 14,5 mil. korun. Pozemky, tvořící nádvoří k budovám, pak za minimální cenu 1500 korun za metr čtvereční. Podmínkou prodeje objektů je zachování fasády a tvar střechy u obou staveb do ulice Argonská a Čs. armády.