VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čas ukáže, zdali se budou topit v bazénu nebo dluzích

Nová Paka – Plán realizace, rozsah prací, cena, personální obsazení a mnoho dalších detailů doladila v pondělí komise, zabývající se stavbou krytého bazénu u Základní školy v Husitské ulici.

9.11.2012 1
SDÍLEJ:

Projekt plaveckého bazénu v Nové Pace.Foto: Město Nová Paka

A je opravdu definitivně rozhodnuto. Do 31. prosince město vyhlásí soutěž na dodavatele, 1. května příštího roku bude stavba zahájena a 31. května 2014 dokončena.

Snížení nákladů
Pozitivní zprávou je určitě snížení původní ceny. „Počítali jsme s tím, že bazén bude stát sto milionů, ale díky poklesu cen technologií a stavebních prací se sníží cena na 85 milionů korun," uvádí starosta Rudolf Cogan.

Stavebníkem, vlastníkem a provozovatelem nového areálu bude firma TermoReal s.r.o.

„Společnost provozuje kotelnu, která má obrovskou rezervu. Pokud bude vytápět také bazén, sníží se cena tepla," argumentuje starosta.

Komise už rozhodla o personálním obsazení nového areálu a využitelnosti čipových karet. Při výběru dodavatele stavby si jako podmínku pro vstup do soutěže stanoví, že zájemci musí v rozmezí pěti let vybudovat tři stavby za 10 milionů korun.

Účastníci pondělního setkání se také shodli v tom, že vedle krytého bazénu současně vznikne i malý venkovní. Akce bude plně financována z rozpočtu města. V roce 2013 a 2014 to bude 30 milionů korun, zbytek nákladů bude uhrazen pomocí úvěru.
„Ještě zvažujeme, zda neuděláme zvláštní výběrovku na technologii bazénu. Zatím se k tomu nekloníme," pokračuje starosta.
Názory občanů na stavbu jsme vám již přiblížili v malé anketě, dnes přinášíme diskusní příspěvky čtenářů z našeho webu.

Reakce
„Myšlenka bazénu je dobrá. Jen si myslím, že by nejdříve měly být opraveny silnice pod kostelem u autobusáku." (noname)
„Na tu prodělečnost se zavedou poplatky z popelnic a bude vystaráno. Občan bude mít bazén, ale bude nadávat na platbu odpadů."(z Paky)

„Dva roky to město zatáhne ze svého, pak se zadluží. Shodou okolností to bude rok 2015, kdy bude po volbách, komunálních a parlamentních, a to už Rudu trápit nebude, myslím, že už se vidí jinde. Trápit to bude toho, kdo bude Paku s dluhy, zanedbaným majetkem a hromadou prodělečných sportovišť řídit." (Klid)

Autor: Iva Kovářová

9.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení