Jičínská stanice bude veřejnosti otevřena v pondělí 1. května od 9 do 15 hodin. V tento den slaví svátek svatý Florián, patron všech hasičů. Na své si přijdou milovníci historické i současné techniky, která bude prezentována na Valdštejnově náměstí. Chybět nebudou ukázky záchranářské práce ani soutěže. Novopačtí hasiči připravili celý týden otevřených dveří, který startuje taktéž 1. května. Akce nejen pro zvídavé kluky a holky potrvá do 7. května vždy od 8 do 15 hodin. Při prohlídce požární stanice uslyšíte odborný výklad. Jistě vám budou zodpovězeny všechny otázky, které vám už jako malým nedaly spát.

Poušť a dobrodružství v muzeu

Nová Paka - Vymyslet, kam vzít děti v deštivém počasí, bývá někdy tvrdý oříšek. Znají už příběh Zikmunda a Hanzelky? Dvakrát kolem světa je unikátní výstava, kterou můžete navštívit v místním muzeu. Její trvání je prodlouženo do 5. června. Děti zaujme poutavá forma a dospělí zjistí o výpravách našich cestovatelů zajímavé skutečnosti. Výstava 3D fotografií, projekce z expedic i pískoviště, ve kterém se cítíte jako v poušti, vzbudí cestovatelskou vášeň v celé rodině. Vstupenkou můžete navíc soutěžit o knihu.

Obzory Petra Volfa

Jičín - V Židovské škole bude v pátek v 17 hodin zahájena výstava fotografií kameramana Petra Volfa. Expozice, nazvaná Obzory, bude zpřístupněna veřejnosti každý den v době od 10 do 17 hodin, a to do 4. června.

Poslední tóny Zdeňka Vokurky

Libáň - Možná, že poslouchal skladby Antonína Dvořáka, Richarda Strausse a s posledními tóny písní se vydal do hudebního nebe. Velmi smutná zpráva o smrti Zdeňka Vokurky – hudebního publicisty, novináře a především dlouholetého uměleckého ředitele festivalu Foerstrovy dny – Libáňský hudební máj i kouzelných posezení v libáňské cukrárně nás všechny velice zarmoutila. Přátelé a kolegové z o. p. s. Foerstrovy dny zvou veřejnost na zádušní mši, při které se i se Zdeňkem Vokurkou naposledy společně zaposloucháme do tónů libáňských varhan, a to v libáňském kostele sv. Ducha v pátek 5. května od 13 hodin.