Dotkla se i péče o kulturní dědictví, na které je Jičín mimořádně bohatý. Hovořilo se také o znečišťování, ovlivňování životního prostředí, jak nakládat s odpady i novinkami, které Jičín zavede od července. Kdy se budou prodávat parcely v lokalitě Kasárna pro výstavbu rodinných domů a jsou v Jičíně i jiné možnosti, kde si postavit dům? Jak je v Jičíně zajištěna péče o seniory a kdy bude k dispozici bydlení pro seniory v Kasárnách? Na tyto a další otázky se rovněž zaměřilo Setkání se starostou v Biografu Český ráj.

S představiteli jičínské radnice diskutovali pozvaní hosté, byli mezi nimi ředitelé firem, úřadů, zástupci sportovních klubů, architekti, ředitelé škol, studenti i jičínští zastupitelé. Starosta Jan Malý v kostce shrnul historii kasárenských budov, lokality, kde má vyrůst 52 domků. Zástupci firmy SeneCura, která má ve zbývajících dvou objektech kasáren vybudovat rezidenční bydlení pro seniory, řečnili o záměrech firmy, ale bohužel nešli až ke dřeni projektu, snad kvůli konkurenci. Nicméně v Jičíně nyní chybí sto požadovaných lůžek pro seniory, SeneCura jich nabídne 130.

Dalším diskuzním tématem se stal Valdštejnův odkaz, tedy památky v Jičíně a péče o ně. Místostarosta Petr Hamáček sumarizoval investice do Valdštejnského zámku, Valdštejnské lodžie, kostela sv. Ignáce, jezuitské koleje, zmínil jak dál s Masarykovým divadlem i problémy s nedokončenými prostory v K-Klubu. Odvoz popelnic od domů, omezit množství obalů, snížit skládkování - na poslední téma, zabývající se čistotou města dostal prostor druhý místostarosta Jan Jiřička. Setkání ukončila volná diskuze.

Online reportáž