Šlápnout do pedálů tedy nemusí už ze svých domovů, ale naopak se do srdce Krkonoš, Jizerských hor i Českého ráje dostanou díky pohodlným turistickým linkám, které již několik let BusLine provozuje. V rámci turistických linek budou o prázdninových sobotách provozovány i úspěšné „retro spoje" na loňské osvědčené trase Turnov – Libuň – Jičín s přestupem na historické vlakové spoje v Libuni.

Cyklobusem za Krakonošem, po letech opět běžnou trasou - ve Vrchlabí přes provizorní most

V sobotu 30. května opět vyrazí tradiční páteřní „Krkonošský cyklobus" po trase Harrachov – Rokytnice n. J. – Jilemnice – Benecko – Vrchlabí – Janské Lázně – Pec p. S. – Pomezní Boudy s odjezdem v 7:00 z Harrachova a zpět v 16:35 z Pomezních Bud, a to po dvou letech uzavírek v Černém Dole opět po běžné trase přes Černý Důl a Janské Lázně. Ve Vrchlabí však bude muset kvůli údržbě mostu přejet přes Labe po provizorním mostu. Spoje na červené krkonošské cyklolince jezdí
o víkendech od 30. května do 28. září 2015 a o prázdninách i v pracovních dnech. Dopravu po stejné trase v opačném směru (ráno z Pomezních Bud a odpoledne z Harrachova) zajišťuje OSNADO. Od 31. května až do 28. září vyjede denně
i cyklobus na žluté lince z Jilemnice na Mísečky. Krkonošskou trasu z Harrachova na Pomezní Boudy obsluhuje linkový autobus s přívěsem, který pojme až 23 kol.

Od 16. května až do 28. října je denně k dispozici také pravidelný turistický autobus z Horních Míseček na Zlaté návrší, ke kterému o prázdninách přijede denně i pár spojů z Rokytnice.

Po krásách Českého ráje cyklobusem

V Českém ráji zůstávají zachovány základní loňské trasy turistických autobusů,
a sice Turnov – Jičín a zpět přes Vyskeř i přes Kacanovy, Semily – Rovensko – Jičín a Semily – Vyskeř – Turnov – Malá Skála – Kozákov – Semily. Kvůli stavbě kanalizace v Rovensku bude modrá linka (Semily – Rovensko - Jičín) odkloněna
z Lestkova přes Volavec na Sedmihorky a Ktovou. Provoz českorájských turistických autobusů startuje 30. května červenou linkou Turnov – Vyskeř - Jičín a postupně se pak rozvine do plné šíře od 1. 7. S výjimkou objížďky Rovenska nedochází oproti loňsku na trasách cyklobusů ani v časech spojů k žádným zásadním změnám. V Českém ráji BusLine provozuje městské autobusy s velkým prostorem pro kočárky a vozíky, který je k dispozici i pro kola. Na jedné lince tak lze přepravit až 15 kol.

Cyklobusů využijte i na Jizerku a do Bedřichova
Od 25. dubna provozujeme víkendový cyklobus s odjezdem v 9:30 z Jablonce nad Nisou na Jizerku přes Bedřichov – Hrabětice - Josefův Důl - Tanvald – Desnou
a Souš. I letos mohou cyklisté využít dvou odpoledních párů spojů mezi Jizerkou
a železniční stanicí v Kořenově, které zajišťují přípoje na vlaky. Cyklistickou sezónu v Jizerských horách jsme zahájili i provozem cyklobusu na Bedřichov z Jablonce nad Nisou, Liberce a z Turnova s možností projet se po cyklotrasách v srdci Jizerských hor. V době letních prázdnin bude cyklobus s odjezdem v 8:30 z Jablonce nad Nisou směr Bedřichov, Liberec a zpět v 9:35 v provozu každý den. Cyklobus nově obsluhuje v Liberci i zastávku Husova.
BusLine v případě včasného avíza ze strany větší skupiny cestujících s koly dokáže zajistit posilový cyklobus.
Více informací o cyklobusech naleznete na internetových stránkách www.busline.cz.

Poznejte krásy Českého ráje v historických autobusech
Po úspěšných loňských retro jízdách, díky kterým si mohli cestující v Českém ráji připomenout historii cestování minulého století, se BusLine rozhodl v této tradici pokračovat a i v letošní letní sezóně své veterány vypraví. Retro spoje v podobě historických autobusů 706 RTO a ŠL 11 budou k dispozici v loňské osvědčené trase Turnov-Libuň-Jičín s přestupem na historické vlakové spoje s parním provozem v Libuni o sobotách, tedy 11. 7., 25. 7., 8. 8. a 29. 8.
Přijeďte do Českého ráje zavzpomínat na historii cestování a nechejte na sebe dýchnout retro náladu našich historických autobusů.

Nikola Bradíková, PR manager

O společnosti: BusLine a.s. patří mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice, provozuje pravidelnou, městskou i zájezdovou dopravu. Disponuje flotilou 570 autobusů s průměrným stářím 6,5 let, zaměstnává téměř tisíc pracovníků. Působí převážně v Libereckém, Královéhradeckém, Ústeckém, Středočeském a rovněž v Jihomoravském kraji. Roční výnosy jsou cca 1 mld. korun. Jako jediný autobusový dopravce v ČR provozuje bezpečné autobusy pro přepravu dětí.