Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně připravila opět celou řadu akcí, na které čtenáře a návštěvníky knihovny srdečně zve. Na půdě knihovny bude přednášet profesor, významný historik a rodák z Dvorců u Jičína, Robert Kvaček. Přednáška s názvem Po říjnu březen aneb Nedohledali konců se uskuteční ve středu 13. března od 18 hodin v sále knihovny.

Vypravit se můžete na seminář o hlasové výchově a rétorice Nebojte se promluvit s Ladislavou Dlouhou, budou pokračovat přednášky o čínské medicíně, Karel Nejedlý představí metodu RUŠ a pozvání přijal také publicista Stanislav Motl.

Na rodiče účastnící se projektu S knížkou do života čeká pravidelné setkání první středu v měsíci v dětském oddělení. O jarních prázdninách se v dětském oddělení bude odehrávat knihohraní.

V rámci knihovnické akce budou vyhlášeni i nejaktivnější čtenáři roku 2018. Letošní celorepublikový ročník je věnován nejaktivnějším čtenářům – mužům. Hledá se tedy mistr četby! U příležitosti stoletého výročí přijetí prvního knihovního zákona připravily knihovnice výtvarnou soutěž, zábavné kvízy pro děti a speciální tipovací soutěží. Kompletní program najdete na webu jičínské knihovny a v Tipech Deníku.

Jičínský Valdštejnský zámek.
Jičínský zámek čeká druhá etapa oprav