Hana Štěrbová, starostka Pecky přiznává, že není asi úplně vhodný adept přes vaření. „Připadá mi někdy, že snad ani nic jiného nedělám, jen se otáčím v kuchyni. Proto asi vařím, že musím, a ne vždy s láskou. Odměna pro mě jsou prázdné talíře a občas i pochvala." Co se týká bramborového salátu, ten Štěrbovi chystají asi 3 – 4 x do roka, většinou o svátcích nebo sešlostech.

„Připravuji tradiční salát, recept mám od své maminky, ale zjistila jsem, že ne každý ho právě tak dělá. Zásadně nevážím suroviny, moje váha jsou chuťové buňky. Takže dám zhruba 1 kg vařených brambor, které vařím večer předem, necelý 1 kg měkkého salámu Gothaj nebo Český, cibule, kyselé okurky, oloupaná jablka použiji tři až čtyři středně velká.

Vše na hrubém struhadle nastrouhám, kdo nemá rád jemnější, mazlavější konzistenci, brambory si nakrájí na kostičky, ostatní nastrouhá. Připravím si majonézu – 1 – 1,5 majonézy (větší sklenice), lžíce hořčice, sůl, trošku láku z okurek, několik kapek Worcestru. Majonézu promícháme a lehce vmícháme do salátu a promísíme, necháme odležet. Dobrou chuť a krásné a pohodové Vánoce přeji všem."