Novopacký amatérský cyklista dokončil v sobotu nejtěžší silniční cyklistický závod - Race Across America v délce 5000 kilometrů. Trasu ze západního pobřeží (Kalifornie) k východnímu pobřeží (Maryland) zvládl za deset dní, 19 hodin a 47 minut. Limit dojetí je přitom 288 hodin. Vylepšil tak česká maxima a dosáhl nejlepšího umístění českého jezdce. Celkově skončil na 7. místě a na čtvrté příčce v kategorii do 50 let.

V průměru denně překonal 460 kilometrů a spal většinou méně než dvě hodiny. Daniel Polman se stal po Sváťovi Božákovi a Tomáši Navrátilovi třetím Čechem, který v osmatřicetileté historii závodu zdárně dojel do cíle. Daniela s osmi šrouby v klíční kosti hnali po celé trase fanoušci, povzbuzovala ho téměř celá Nová Paka. Dandův dojezd sledovali pačtí nadšenci i v restauraci Na Smeťáku, kde v sobotu tekly dojetím slzičky.

„Být ve výsledkové listině v cíli je vítězství jako hrom. Vítězství lidí samotných nad sebou. Polovina závodníků to nedokáže,“ řekl ještě před startem novopacký borec. A to netušil, k jakému bombastickému výkonu se vyhecuje. Dando, gratulujme a těšíme se na návrat do Nové Paky. Možná bude plný překvapení.