„Na výlov jsem se těšil jako každý z nás. Jsem tu samozřejmě každý rok a co se týče počasí, to k tomu zkrátka patří," sdělil dobrou náladou obdařený účastník výlovu Vladislav Kracík.

O něco mladší Miloslav Bret se vyjádřil trochu opatrněji. „No, podle předpovědi mělo pršet, takže jsem měl trochu strach," uvedl s tím, že výlov Hádku si nikdy nenechá ujít a rybářství se věnuje od svých třinácti let.
Hádek byl ohledně termínu výlovu posledním z rybníků, které obhospodařuje jičínská rybářská organizace. Před ním přišly na řadu Valcha a Šibeňák.

Hospodář Jan Budina vysvětlil, co se stalo s chycenými rybami. Ty větší byly vpuštěny do Valchy, menší kusy se vrátily zpět do Hádku, či Šibeňáku.

„Každý rok z Hádku získáme tak šedesát metráků ryb, někdy více, někdy méně. Jsou to hlavně kapři, dále candáti, bílá ryba, sem tam štika," řekl Jan Budina. Společně se svým kolegou Ondřejem Mečířem je hospodářem rybníku Hádek. „Dnešní počasí je typické na výlov, i když je pravda, že po mnoho let bylo hezky. Snad po šesti letech poprvé nám k Hádku zapršelo, ale malinko. A rychle se to vybralo," konstatoval. 

S výlovem vypomohli i mladí nadšenci do rybářství z místního kroužku. Jejich úkolem bylo například vyzvedávat kádě s čerstvě chyceným, mrskajícím se nákladem. Celkem se sobotní akce zúčastnilo zhruba čtyřicet rybářů.