Byla to piplavá práce, ale vše se stihlo včas a druhé kolo historicky první přímé volby prezidenta ČR se v pátek ve 14 hodin mohlo rozběhnout.

O tom, zda na Pražském hradě bude sídlit Miloš Zeman nebo Karel Schwarzenberg můžete rozhodnout ještě v sobotu do 14 hodin.

Jednou z volebních místností, která se dvě hodiny po poledni otevřela, byla učebna v přízemí Masarykovy obchodní akademie v Jičíně. Nálada v komisi byla stejně uvolněná jako před dvěma týdny. A hned komisaři vytasili zajímavou historku z minulého sčítání. Když procházeli lístky, překvapilo je, že narazili na dva s kandidátem číslo 10, jménem Tomio Okamura. Padělek to prý byl velmi zdařilý.

Od třinácti hodin už čekala v chodbě jičínské Základní školy v Železnické ulici Marie Kučerová (84 let). „Čekám, až se otevře volební místnost. V prvním kole jsem volila Čecha. Když neumíme pořádně česky, neumíme hymnu, tak nevím, proč se sem hrabeme. Dala jsme svůj hlas Zemanovi."

Jarda Rozman (31 let) měl svého kandidáta jasného a nenechal se ovlivnit volební kampaní. Do urny vhodil volební lístek se jménem Karla Schwarzenberga.

Předseda jičínského volebního okrsku č. 7 Jiří Drška si postěžoval, že voliči jsou neukáznění, nechtějí chodit s obálkou a lístky za plentu. Prý pospíchají.