Vstupné? Dobrovolné. Mnoho návštěvníků však vyslechlo výzvu a jako vstupenku na bazar přinesli konzervy, granule a další pochoutky pro zvířata, která čekají na své nové domovy. Sortiment? Od oblečení pro malé i velké přes hračky, sportovní potřeby i vybavení domácnosti až po propagační materiály útulku.

„Mami, koupíme ještě magnetku,“ říká prosebně dívka, která v ruce drží plyšového slona, kterého si za symbolickou částku vybrala mezi hračkami. „Kočičku nebo pejska?,“ ptá se maminka. „Kočičku. Tuhle,“ ukazuje dívka. „Čtyřicet korun, prosím,“ žádá za nákup dobrovolnice útulku. „Nechte to za padesát, děkujeme,“ odvětila s úsměvem žena.

Dvacet tisíc. „Účast i vybraná částka nám udělaly obrovskou radost,“ říká předsedkyně zapsaného spolu Místo Nová Paka Aneta Prokůpková, ve kterém v současné době aktivně působí devět členů a členek. Dvaceti tisícový zisk, který bazárek díky zájmu veřejnosti vynesl, bude použit na pokrytí nákladů nezbytné zdravotní péče či kvalitní stravu. „Je to příjem, díky kterému se o ně můžeme starat, jako o vlastní,“ říká s úsměvem členka spolku.