„K pořádání benefice jsme přistupovali s respektem, avšak nadějí. Naši klienti se již od jara scházeli a vytvářeli Příběh města Apropolis, který se měl odehrát právě v Masarykově divadle 7. listopadu. Nyní je již zřejmé, že to nebude možné,“ píše ředitelka Apropa Jitka Králová.

Kreativně zde přistoupili k záložnímu plánu, alternativní formě benefičního představení, kdy Příběh města Apropolis ožije na filmovém plátně. Můžete se tak těšit na slavnostní premiéru filmu, která proběhne v Biografu Český ráj, a to v době, která bude pořádání kulturních akcí nakloněna.

„Uvidíte, jak se nám podařilo ztvárnit hlavní myšlenku příběhu – je potřeba táhnout za jeden provaz,“ míní Jitka Králová. Ředitelka benefici přikládá velký význam, je pro ni místem, kde se lidé setkávají, aby společně zažili hluboký pocit radosti z dávání a připojení se k dobré věci. A tento pocit sounáležitosti je podle Králové potřeba v této době více než kdy jindy.

„Proto jsme otevřeli možnost online benefiční podpory, pro všechny, kteří chtějí s námi táhnout za jeden provaz. Podpořit nás mohou na našich webových stránkách na Podporuji benefici 2020. Získané peníze půjdou na úhradu terapií a aktivit, které zlepšují život lidí s postižením, ale které stát nefinancuje. Děkujeme vám za přízeň a přejeme pevné zdraví,“ vzkazuje Jitka Králová.

Apropo Jičín je nezisková organizace, která pečuje, pomáhá a podporuje děti s postižením a jejich rodiče. Při loňské benefiční akci v Masarykově divadle se podařilo získat pro Apropo téměř 530 tisíc korun.