Lázeňské město prezentoval v Praze trojlístek žáků druhého ročníku bělohradského učiliště oboru kuchař – číšník ve složení Kateřina Kitlerová, Veronika Poláková a Adam Šubr.

V konkurenci tří set týmů se Bělohradští probojovali do užšího výběru. Sítem prošlo pouze třicet trojic. V jedné z desítek se pak umístili na třetím postu, zabodovali s receptem Divoká panenka pro Pepina.

„Zareagovali jsme na výzvu v rámci známého filmového festivalu Febiofest. Jednalo se o nultý ročník kuchařské soutěže. Zaregistrovali jsme se, vymysleli meníčko," popisuje vedoucí učitelka odborného výcviku Jaroslava Schierová.

Tříčlenný tým pak musel během pětadvaceti minut připravit pokrm, na který už předem zaslal registraci a recept. Vaření bylo limitováno použitím ryze českých surovin, přednostně značky Klasa. Prezentace bělohradských kuchtíků byla podkreslena filmem Postřižiny.

„Během pětadvaceti minut si museli zpracovat suroviny a pokrm kompletně připravit," popisuje vedoucí výkon svých svěřenců. Výsledné menu hodnotila odborná komise v čele se známým šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem.

Porotu zaujalo, že tak malé učiliště se do klání přihlásilo, oslovilo ji kreativitou. Líbil se nápad přípravy panenky se slaninou i to, že jídlo bylo lehké, zajímavě přizdobené.

Pro budoucí kuchaře pak byly připraveny nejrůznější ukázky zhotovení krémů, mladí alchymisté také nahlédli do zákulisí barrandovských ateliérů.

Soutěžící Adam Šubr přiznává, že tréma byla a jinak prý šlo všechno dobře až na drobný úraz. „Bylo to určitě super až na tu nervozitu. Jinak super, i když jsme mohli být trošku lepší," hodnotí s odstupem Katka. Veronika vybrala recept a říká: „Bylo to v pohodě, měli jsme dobrý kolektiv."

Snímky ze soutěže a recept najdete  ZDE: