Radní schválili ukončit dohodou smlouvu s firmou Dabona, která měla zajistit dokumentaci k podání žádosti o dotaci z fondu Evropské unie na rekonstrukci místního zámku.
Představitelé města dlouhodobě připravovali projekt na přebudování zámku na konferenční a vzdělávací zařízení s tím, že by zde vznikla ubytovací část spolu s přednáškovými místnostmi. Nejprve vycházeli z informací, že by mohli na tento projekt získat až 95 procent nákladů, to se však ukázalo jako mylné, na ubytovací část je limit maximálně 40 procent, takže celková dotace by činila pouhých 80 procent. Hrubý odhad nákladů na rekonstrukci objektu, bez projektové dokumentace, se pohybuje mezi 200 až 250 miliony korun. „Uvědomujeme si, že částka 40 milionů korun, kterou by muselo zaplatit město, je nad naše reálné možnosti,“ uvedl starosta Pavel Šubr.

Zájem lázní

O objekt projevilo zájem vedení lázní, se kterým budou jednat o možnosti pronájmu nebo odkoupení. „Čekáme na setkání, ke kterému byli pověřeni starosta Pavel Šubr a zastupitel Vlastimil Dlab, diskutovat se bude o podmínkách a dalších krocích v souvislosti s prodejem zámku. Rádi bychom zde vybudovali ubytovací zařízení na špičkové úrovni a k realizaci použili dotační titul z Evropské unie, ale záleží na podmínkách. Pronájem je pro nás nepřijatelný,“ sdělil ředitel Anenských slatinných lázní Radim Kalfus.