Autor myšlenky Lubomír Hoška chce anketou zviditelnit osobnosti, které dělají něco nad rámec svých povinností. Do ankety s názvem Osobnost mezi námi 2007 se mohou navrhovat i občané, kteří nemají trvalé bydliště v Lázních Bělohradě.
Na anketní lístky, které jsou distribuovány do všech domácností, mohou občané uvést až tři tipy. Každý navrhovatel může vyplnit pouze jeden anketní lístek, na kterém nesmí chybět jeho čitelný podpis.

Až do konce června

Vyplněné lístky je možné až do 30. června vkládat do zalepených uren, které budou umístěné v Památníku K.V. Raise. Osobností se stane ten, kdo obdrží nejvíce hlasů. Deset kandidátů s nejvíce hlasy obdrží diplom a první tři drobné dárky.
“Jediná osoba, která by podle mě tento titul zasloužila, je starosta Pavel Šubr, ale bojím se, že kritéria ankety nejsou přesně dána a může se stát, že pokud se v zájemně domluví několik osob, že vše dopadne jinak, než pořadatelé očekávají,“ sdělil ředitel lázní Radim Kalfus. Svého favorita si už vybrala i Lenka Fejfarová. „Budu ráda, když osobností roku se stane právě můj finalista, bude to možnost, jak mu za jeho úsilí veřejně poděkovat podpořit tak jeho další aktivity,“ uvedla Fejfarová.