Dům plný výkalů a podvyživených nemocných psů je už prázdný. Zvířata potřebují jídlo.

Jejich původní majitelka přestala zvládat péči o tolik zvířat a navíc skončila v nemocnici. Desítky podvyživených a nemocných psů tak byly odkázány samy na sebe.

„ Nikdo si neumí představit, jaká to byla hrůza, v čem se ti chudáčci narodili! Byly to místnosti počurané, pokálené, tmavé kumbály plné blech. Do prvního patra vedly schody pokryté opět psími výkaly a nahoře to samé. Stěží jsem zadržela slzy,“ popsala Deníku Denisa Zárybnická z občanského sdružení Toulavé tlapky, která se na místo na popud dcery chovatelky vypravila.

Vystrašené psy nemohli chytit

V jednotlivých pokojích byli různě pozavíraní psi, štěňata se rodila přímo tam. Mnoho z chlupáčů bylo tak vystrašených, že se nechtěli nechat ani chytit. Jiní byli zavření venku v kotcích a agresivní.

„Chytání bylo otřesné, snažili jsme se je pochytat do deky, ale štěňata se velmi bála. Pořád běhala mezi výkaly sem a tam, hrůzou se pokálela,“ řekla Denisa Zárybnická s tím, že nebýt dobrovolnice z nedaleké obce, psi by určitě nepřežili. Ta jim nosila jídlo a alespoň trochu se o ně snažila postarat. Když ji několik útulků odmítlo, obrátila se na Toulavé tlapky.

Nyní je většina pejsků v nových domovech, někteří to štěstí stále neměli a jsou umístění buď v útulcích, nebo ve sdružení MÍSTO v Nové Pace. Všichni potřebují pomoc lidí s dobrým srdcem.

Do redakce Jičínského deníku proto mohou nosit jídlo ti, kterým není osud týraných domácích mazlíčků lhostejný. Konzervy, granule i další dobroty přijímáme každý všední den od osmi do čtyř hodin odpoledne (po domluvě na telefonu 724 482 861 i v jinou dobu s jinou podobou pomoci) na Husově třídě v Jičíně. Každé vybrané sousto bude věnováno pejskům! Pro některé z nich je stále potřeba sehnat domov, kde by se o ně už vždycky dobře postarali.

Dále je potřeba sehnat 15 tisíc korun na náročnou operaci stehenní kosti sedmiměsíční fenky brazilské fily. Ve strašných podmínkách jí špatně srostla zlomenina. Pro správný růst a pevné klouby, aby se její tělo mohlo s týráním vyrovnat, je potřeba konkrétní doplněk stravy s názvem Alavis. Pro pomoc této feně volejte 776 153 415 (o.s. MÍSTO).