Starosta Josef Cogana tvrdí, že ano, i když se termín předání největšího investičního díla posledních let posune o čtrnáct dnů, a to z 28. října na 11. prosince.

„Důvodem je zpožděné předání části projektové dokumentace od architekta Čížka, která měla návaznost na stavbu Metrostavu," vysvětluje starosta. Architekt musí za prodlevu uhradit městu téměř 38 tisíc korun. Radnice halu s krytým bazénem, způsobilým pro uvedení do zkušebního provozu, otevře veřejnosti v sobotu 19. prosince, případně 21. prosince. Návštěvníkům budou k dispozici čtyři pětadvacet metrů dlouhé plavecké dráhy, vířivka s masážními lavicemi, dětem je určen dětský bazén s brouzdalištěm a skluzavkami. Zprovozněn má být i sport bar.

Stanoven je také ceník vstupného. Základní vstupné pro dospělé na 90 minut bude 80 korun, pro děti, studenty, seniory a držitelé ZTP 50 korun. Výhodné bude předplacení zlaté nebo stříbrné karty nebo bodové červené či zelené. Podrobné info ZDE:

Ceník vstupného
I. základní vstupné: A dospělí, D děti 2-18let, studenti do 26let, senioři nad 60 let, držitelé ZTP/P doprovod
na 1:30 hod A = 80 Kč, D = 50 Kč
na 3:00 hod A = 120 Kč, D = 80 Kč
na celý den A = 150 Kč, D = 100 Kč
děti ve věku 1–2 roky zdarma (nutné použít koupací kalhotky, možnost zakoupení - cena 20 Kč)
Příplatek za každou započatou 1 minutu/ 1 Kč, (minimálně 10 Kč)
II. ZLATÁ A STŘÍBRNÁ KARTA – kalendářní rok (od zahájení do 31. 12. 2016)
denně jeden vstup max. 4 hod, nebo dva vstupy denně max. na 2 hodiny, pauza min. 2 hodiny
A = 1450 Kč, D = 950 Kč – NEPŘĚNOSNÁ - pořízení nosiče karty zdarma
III. ČERVENÁ A ZELENÁ - bodové vstupné na hodinu (platí 12 měsíců od posledn. nabití)
A = 40 Kč/hod (0,70 Kč/min), D = 25 Kč/hod (0,40Kč/min) (minimálně za 500 Kč)
PŘENOSNÁ – jednorázová cena pořízení nosiče karty je 100 Kč (nosič je nevratný)

.„V listopadu zažádáme dotčené orgány o stanoviska, která jsou nezbytná ke zkušebního provozu." Podle starosty je toto „zranitelným" bodem, který radnice nemůže nijak časově ovlivnit a na něm může i otevření bazénu zkolabovat. „Uvidíme, prostě bazén otevřeme ze dne na den, ale rozhodně uděláme všechno proto, aby to bylo na vánoční prázdniny," míní J. Cogan.


Podle starosty je těžké v této chvíli přesně vyčíslit náklady na stavbu, protože budování vnitřního bazénu se částečně prolíná se stavbou venkovního plaveckého areálu. Odhadem je to 85 milionů korun. Kapacita naplněnosti komplexu je 120 lidí, provozní doba bude ve všední dny 15.30 až 21 hodin, víkendy od 10 do 21 hodin. Počítá se i s ranním plaváním, v době od šesti do osmi hodin. Dny budou ještě stanoveny.

V příštím roce hodlá packá radnice dokončit venkovní areál. Ročně by měl provoz plaveckého komplexu, který bude mít ve znaku žraloka, stát tři až čtyři miliony korun.