Sobotní akce se konala pod záštitou starosty města Jičína Martina Puše, přijela i patronka sdružení doktorka Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Josef Táborský a řada dalších hostů.

Program byl stylizován do cirkusového představení a vévodilo mu kejklířské divadlo Komedianti na káře. Nechyběli tanečníci, kouzelníci, břišní tanečnice, zazpívat přišel talentovaný Jakub Kazda, představila se Martina Vlachová a kamarádi z Apropa. Kouzelné bylo vystoupení maminek s dětmi na vozíčcích coby koníčků v aréně.

Především komedianti oslovili malé diváky a na jejich tvářích vykouzlili úsměv, což byl jeden z největších darů sobotního odpoledne. Druhý, kvůli kterému se organizátorům doslova podlomila kolena, byla částka, kterou získali darem od sponzorů a veřejnosti.

Firmy věnovaly sdružení celkem 310 tisíc korun, na vstupném bylo vybráno 42 tisíc 745 korun, dalším příspěvkem byly peníze ze stánku Apropa a „šatné“, takže celková suma se zastavila na obnosu 357 tisíc 083 korun. Jedná se zatím o nejvyšší příspěvek, který se podařilo sdružení získat.

Výtěžek prý bude stačit na zakoupení velkoprostorového vozidla pro handicapované. Na vnitřní úpravy vozu si Apropo přidá z našetřených úspor.

Občanské sdružení Apropo vzniklo v roce 1996 a jeho cílem je především pomáhat rodinám s hendikepovanými dětmi žít plnohodnotným životem, odpovídajícím 21. století. Tak hezky to také uvedla moderátorka sobotního večera Lenka Nyklová.