Radnice při výhledu do budoucna zvažovala, kterému projektu dát přednost – celkové rekonstrukci náměstí nebo tolik potřebné přestavbě Městského kulturního střediska? Odpověď hledala v anketě, která se uskutečnila v rámci voleb do Poslanecké sněmovny ČR. Z novopackých 7 529 voličů se jí zúčastnilo 47 procent.

První otázka se zabývala podomním prodejem. Na otázku, zda má město zakázat podomní prodej na svém území odpovědělo 3 233 občanů ano, 325 ne, celkem hlasovalo 3 558 lidí. Účast dosáhla 47,26 procent.

Další dotaz směřoval k investičním akcím po dostavbě plaveckého bazénu. Zde se vyjádřilo celkem 3 476 respondentů, 1 987 dalo zelenou MKS, 1 489 hlasů získala přestavba náměstí.

Otázku zodpovědělo 46,17 procent voličů.
Překvapily vás výsledky ankety, tipoval jste, že například víc hlasů získá náměstí? Na to jsme se dotázali starosty města Rudolfa Cogana.

„Lidé obecně více hovořili o náměstí, takže mne podpora MKS trochu překvapila. Já jsem ovšem měl k anketě neutrální postoj. Za lepší považuji to, co si občané vybrali."

Na dotaz, které investici dal přednost, odpovídá: „Přemýšlel jsem do poslední chvíle, nakonec jsem veřejně podpořil a hlasoval pro MKS. Dnes jsem tam byl a jsem rád, že se dokončí jinak krásné okolí Muzejního náměstí."

Kdy a za kolik?
Starosta zodpověděl i dotaz, v jakém stádiu je nyní příprava na rekonstrukci MKS, kde už má město zpracovánu projektovou dokumentaci. Zajímalo nás, zda není zastaralá a nechá se použít, zda radnice využije dotací a kdy se jeví reálná možnost zahájení rekonstrukce?

„Máme stavební povolení. Nepochybně se projektová dokumentace bude muset obnovit, pár let už uběhlo. Zejména technologie mezitím pokročily, třeba promítací přístroje. Určitě budeme usilovat o dotace. Co se týče plánu realizace, tak v roce 2015 počítáme s dokončením bazénu, v roce 2016 vyhlásíme soutěž na MKS, v rozmezí let 2016 – 2017 počítáme s realizací. Náklady budou něco přes šedesát milionů, takže asi jako bazén," upřesňuje Cogan. Alžběta Militká z MKS nám potvrdila, že chod kulturního střediska nebude ohrožen, vždy bude v provoz jeden ze sálů. „Potěšilo nás, že lidé upřednostnili kulturní středisko," přiznává.

Na anketních lístcích se ale objevily i některé vzkazy. Někdo brojí proti stavbě bazénu, jiní chtějí co nejdříve opravit most Dřevěňák, který je v havarijním stavu a v současné době uzavřený. „Na rychlé nápravě už investiční oddělení pracuje," tvrdí Barbora Němečková z packé radnice.