V některých jičínských hospodách už po obědě hosté netrpělivě čekali na svoji skleničku. Za pulty je ale napjatá situace. V mnohých provozovnách se bojí alkohol nalévat, protože naprostá většina zásob je vyrobena v roce 2012.

V případě jičínské restaurace Harmonie mají sice pár starších lahví, ale jsou to destiláty, o něž prý dlouhodobě není zájem. Majitel podniku David Holubička se vyjádřil, že neví, jak legitimizovat alkohol vyrobený v roce 2012. Vláda neposkytla dostatečný návod, jak mu opatřit „rodokmen", který by byl neprůstřelný. Nikdo také zatím nedodal nové kolky – takže jednoduše panuje zmatek.

Tvrdý alkohol nemohli nalít svým hostům ve čtvrtek večer ani v restauraci u autokempu v Milovicích. „Na lahvích přesný datum výroby nepoznám, a načaté jsou určeny pouze k likvidaci," informuje provozovatel Zdeněk Macnar.

V samoobsluze Večerka v Kopidlně nám ve čtvrtek odpoledne jedna z prodavaček sdělila: „Zatím jsme žádný zájem nezaregistrovali. Lidi se na alkohol dosud neptali. Popravdě, zprávy o konci zákazu prodeje se ke mně ani nedostaly. Můžeme tedy už zase prodávat alkohol?"

V Café Baru v Jičíně servírka potvrdila, že se zatím nikdo o alkohol nezajímal. Podle jejího názoru bude ještě dlouho trvat, než se vše vrátí do normálu. I když povolí prodej, lidi budou mít strach.

Informovanost
Štamgast z téhož baru okamžitě zareagoval. „Lidi o tom ještě neví. Musí se do pořádně dozvědět ze zpráv a povědět si to mezi sebou. To potrvá. Ale nemyslím si, že by měli nějak velký strach."

Číšník z restaurace Harmonie jen konstatoval. „Veřejnost se o tom musí pořádně dozvědět. Ale stejně jí teď nebudeme moct nic nalít, protože skoro všechen tvrdý alkohol, co máme na skladě, byl vyroben v roce 2012."
Lidé by si měli i nadále dávat pozor, jaký alkohol pijí. Měli by se vyhýbat konzumaci podezřelých,

neoznačených lihovin, které mohou obsahovat metanol, který má již 26 obětí. Za hlavní pachatele policie označila dva podnikatele, kteří smrtící směs dali do oběhu.