VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

včera 21:03

Křivé obvinění ve valdické věznici

Valdice - Jičínští kriminalisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání třiadvacetiletého muže, který je obviněn ze zločinu křivé obvinění.

včera 20:58

Jednání o podobě nové budovy bělohradské radnice vrcholí

Lázně Bělohrad - Na zasedání zastupitelstva byl hlavním bodem programu nový městský úřad, jehož realizace se po mnoha letech blíží.

včera 10:21

Jičínský miniexpres se rozjede v květnu

Jičín - Podle zdejší radnice je dnešní doba audiovizuální a prezentování jičínských událostí objektivem kamery je nedostatečné. Proto město uzavřelo smlouvu s Východočeskou televizí na tvorbu reportáží o Jičíně, které se objeví v pořadu Jičínský miniexpres. Poslední televizní reportáže vznikly o Jičínu v roce 2015.

včera 08:09

Nová Paka zabodovala

Nová Paka - Ostrava se vyhoupla do čela celorepublikových výsledků srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Finálové stupně vítězů doplňuje letos stříbrný Humpolec a bronzové Brno.

včera 07:28

Daliborka oslaví výročí založení Československa i Den Země

Hořice - Spolu se Základní školou Na Daliborce můžete symbolicky oslavit výročí vzniku samostatného Československa a Den Země.

19.4.2018

Tajemná i známá zákoutí novopacké historie

Jičínsko - V pátečním Deníku se prostřednictvím pravidelného seriálu Jak jsme žili v Československu vydáme do Nové Paky.

19.4.2018

Těžký život bez peněz

Jičínsko - O zahraniční dovolené si mohou zatím nechat jen zdát. Některé rodiny s malými dětmi si ze svých platů nemohou v dnešní době dovolit moderní sušičku prádla, vysněnou myčku nádobí a nebo společnou dovolenou. Zaplatit neočekávané výdaje si například v Královéhradeckém kraji nemůže dovolit 35,5 procent domácností.

19.4.2018

Hasiči poměří své síly v požárním útoku

Tuř - Sbor dobrovolných hasičů obce Tuř pořádá První kolo poháru starosty OSH.

19.4.2018

Obytné buňky z kempu pomalu mizí. Nahrazují je nové chatky

Miletín - Vedení města schválilo nákup dalších nových chatek do miletínského kempu za téměř tři sta tisíc korun, které postupně nahrazují zastaralé obytné buňky.

19.4.2018

Jičínský Stalin „pohřbený“ v Lomnici nad Popelkou

Jičín, Lomnice - Již pouze pamětníci si vzpomenou na sochu Josifa Vissarionoviče Džugašviliho celosvětově známého jako Stalina (1878 – 1953), která byla umístěna na začátku Lipové aleje v Jičíně směrem do Sedliček.

19.4.2018

Za odměnu nové kamery

Jičín - Město Jičín má se společností Elektrowin a.s. uzavřenou smlouvu o zajištění zpětného odběru elektrozařízení.

19.4.2018

Nestárnoucí Merkur na zámku

Lomnice nad Popelkou - Mezi nejoblíbenější hračky, zejména u kluků, vždy patřily a dosud patří stavebnice. Dlouhá desetiletí jím byla jedna, která se pro české děti v minulosti stala legendou. Nebylo snad domácnosti, kde by nebyla součástí dětského pokoje. Vyrostly na ní celé generace pozdějších techniků, konstruktérů, přinášela radost do každé rodiny.

18.4.2018

Mariánské sousoší ukrývalo vzkaz z minulosti

Kopidlno /FOTO/ - Při rekonstrukci mariánského sousoší na kopidlenském náměstí čekalo restaurátora Ondřeje Sklenáře překvapení.

18.4.2018

Česko uklízeli také v Češově

Češov - I letos pokračovali v tradici úklidu příkopů v katastru obce Češov. Obec se opět přihlásila jako organizátor úklidu v rámci akce Ukliďme svět - Ukliďme Česko.

18.4.2018

Čtrnáctý strom Olgy Havlové roste u Valdštejnské lodžie

Jičín - V pondělí se uskutečnilo slavnostní vysazení Stromu Olgy Havlové. Mladý liliovník tulipánokvětý od nynějška roste v Libosadu, pod terasou Valdštejnské lodžie. Když Jičín oslovila Nadace Olgy Havlové s myšlenkou, že by se naše město mohlo stát jedním z 85 míst, kde poroste strom připomínající tuto mimořádnou osobnost českých dějin, radní neváhali.

18.4.2018

O konkursu na ředitele panují pochybnosti. Kraj je odmítá

Jičínsko - Z konkursů, které vybírají nová vedení krajských středních škol, vzešlo prvních třináct ředitelů, dva konkursy jsou zatím bez výsledku. Vedení kraje včera odmítlo, že by řízení byla zmanipulované.

17.4.2018

V Lázních Bělohradu bude opět stomatologická ordinace

Jičínsko - Od ledna se lázeňské město potýká s nedostupností stomatologické péče.

17.4.2018

Na Jičínsku chybí řidiči

Jičínsko - Úřady práce hlásí rekordní počty volných pozic a firmy se pomalu přetahují o zaměstnance. Jičín má v současnosti jednu z nejnižších nezaměstnaností v kraji, a to pouhých 1,9 procent. Region trápí nedostatek řidičů nákladní i autobusové dopravy (333), chybí dělníci ve výrobě, řemeslníci (90), číšníci i servírky (36), kuchaři (38) i prodavači (45).

16.4.2018

Jičín se chystá hodovat

Jičín - Radnice se domluvila s organizátory Food festivalu na dalším pokračování akce.

16.4.2018

Oprava školního statku za sto milionů je v plném proudu

Hořice - Intenzivní stavební práce na rekonstrukci cvičného školního statku, jediného v kraji, se daly do pohybu v prosinci minulého roku.

15.4.2018

OBRAZEM: Bohemia Aerobic Tour rozhýbala Jičín

Jičín /FOTO/ - Druhé klání šestidílného seriálu Bohemia Aerobic Tour se konalo ve sportovním areálu. Na palubovce předvedlo 91 skladeb 798 soutěžících.

15.4.2018

Ve věznici chybí zaměstnanci. Lidi se za mříže dobrovolně nehrnou

Valdice - Valdické věznici chybí zaměstnanci. Důvod, proč se nedaří získávat nové posily? Enormní zátěž, pro mladé nepopulární zaměstnání a na prvním místě to jsou nízké platy. „Na druhou stranu je to výzva a šance dostat se do nevšedního prostředí,“ říká tisková mluvčí Věznice Valdice Eva Francová.

13.4.2018

Jičín se připravuje na Valdštejnské slavnosti

Jičín - Tři dny oslav, bujarého veselí, tance a zpěvu. Valdštejnovo město se chystá na tradiční Valdštejnské slavnosti, které se uskuteční od 18. do 20. května.

13.4.2018

Překvapivý život mikrobů v knize

Sobčice - Nakladatelství Gaudeamus Univerzity Hradec Králové vydalo jedinečnou publikaci o životě mikroorganismů (zkráceně mikrobů) v přírodním prostředí. Autorem této knihy je doktor Vladimír Klaban ze Sobčic.

12.4.2018

Inspirativní společenský život Železnice za dob první republiky

Železnice - Máje, staročeské svatby, masopusty, pálení čarodějnic a dožínky…

12.4.2018

Nevšední procházka nabídne nový pohled na krajinu

Lukavec - Hořické muzeum v sobotu 14. dubna pořádá Archeologickou vycházku do Lukavce, Dobše a Černína.

12.4.2018

Z jara je na chvíli léto

Královéhradecko - Stromy jsou ještě bez listí, ale teploty už stoupají k 25 stupňům. Užívat si je budeme až do příštího týdne.

12.4.2018

Mlázovičtí hasiči se letos dočkají nového moderního zázemí

Mlázovice - Celková rekonstrukce hasičské zbrojnice, která je největším letošním projektem města, je v plném proudu.

11.4.2018

Nevzhledné místo se stane klidovou zónou

Hořice - Na konci minulého roku dospěla radnice k dohodě se soukromým vlastníkem a pozemek vedle Doubravky od něj odkoupila.

11.4.2018

Nejmodernější kino v Čechách otevřou v Jičíně

Jičín - Už v závěru května se milovníci bílého plátna dočkají, Jičín otevře zrenovovaný Biograf Český ráj, kterému vtiskne v exteriéru původní podobu z roku 1923.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT