VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

včera 18:23

Lomnické kino slavilo premiéru

Lomnice nad Popelkou /FOTO/ - Po roce oprav a modernizace se lomnické kino představilo veřejnosti.

včera 16:41

Kostelík prochází opravou, Babinec má nové dřevěné kostky

Nová Paka - Na Husově kopci je za bujnou zelení skrytý dřevěný řecko-katolický kostelík. Převést z Podkarpatské Rusi do Nové Paky ho nechal továrník Otto Kretschmer. Psal se rok 1930.

včera 13:16

Na Zvičině se drakiádou rozloučili s letní sezonou

Zvičina - Pohodovou sobotu v doprovodu ukázkového babího léta si užili výletníci, kteří se vydali na Zvičinu.

včera 10:05

Kopidlenský kvítek inspiruje již dvacet pět let

Kopidlno /FOTO/ - V sobotu zavítali do areálu zahradnické školy návštěvníci oblíbené prodejní výstavy, která se konala v rámci 25. ročníku Kopidlenského kvítku.

12.10.2018

Kopidlno je jedinou baštou ČSSD v regionu

Kopidlno - Město je jako jediné v regionu baštou sociálních demokratů. V komunálních volbách obsadila ČSSD se starostkou Hanou Masákovou šest křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu, KDU – ČSL a nezávislí občané Kopidlna mají tři mandáty a po dvou mandátech získali Hasiči a nezávislí, SNK Pro moderní Kopidlno a Kopidlensko.

12.10.2018

Teplý podzim. V Česku potřetí po sobě naměřili teplotní rekordy

Třetí den po sobě v Česku padaly teplotní rekordy. Zaznamenalo je 49 stanic, zhruba třetina z těch, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Neumětelech na Berounsku, kde teploměr ukázal 25,2 stupně Celsia. Řekla to Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

12.10.2018

Komárek bude starostou i nadále

Mlázovice - Starostou městyse zůstane zřejmě i nadále Tomáš Komárek. Ve volbách si připsal nejvíce hlasů (288) a hnutí Volba pro Mlázovice, za které kandidoval, má 9 z 11 křesel v zastupitelstvu.

12.10.2018

Jaké byly oslavy prvního svobodného dne?

Jičín - Podzimní přednáškou Jičínské besedy se dotkneme významného výročí vzniku samostatného československého státu. V pondělí 28. října 1918 se začaly psát novodobé dějiny české státnosti a tento den se stal symbolem národních oslav.

12.10.2018

Cyklisté jsou v miletínské Mateřídoušce vítáni

Miletín - Radnice získala pětřatřicetitisícovou dotaci od Královéhradeckého kraje na modernizaci Infocentra Mateřídouška Miletín.

11.10.2018

Za zahradnickou inspirací se vydejte do Kopidlna

Kopidlno - V areálu zahradnické školy v sobotu 13. října od 9 do 17 hodin programem pro veřejnost vyvrcholí 25. ročník Kopidlenského kvítku.

11.10.2018

Obec Lukavec oslaví výročí republiky stylově

Lukavec u Hořic - Příjemnou sobotu můžete o následujícím víkendu prožít v Lukavci, kde se chystá oslava stého výročí založení Československa. Toto významné jubileum se bude prolínat připraveným kulturním a společenským programem, při kterém se pobaví všechny generace.

11.10.2018

Od pípy si odskočí do mikropošty

Radim - Dopoledne je Monika Pluhařová za pípou, po vydání obědů zavře kšeft a otevře snad nejmenší poštovnu v Čechách. Najdete ji v Radimi na Jičínsku.

11.10.2018

Tři nejlepší knihovnice má i Jičínsko

Jičín - Ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové byli ve středu vyhlášeni nejlepší knihovníci našeho kraje a získali ocenění Knihovník Královéhradeckého kraje za rok 2018.

10.10.2018

V Bělohradě není nic rozhodnuto

Lázně Bělohrad - Hnutí Starostové a nezávislí se starostou Pavlem Šubrem mají v patnáctičlenném zastupitelstvu po komunálních volbách šest míst, dále pět křesel SNK Bělohradsko (lídr bývalý místostarosta Jiří Bičiště) a po jednom mandátu Bělohradští patrioti (Jan Flégl), Východočeši (Jitka Košťálová), KDU – ČSL (Martin Bičiště) a Srdcem pro Bělohrad s podporou TOP 09 (Vlastimil Matouš).

10.10.2018

Letní úspěch! Rekordní sezóna Kinematografu

Ostroměř - Částku 7343 korun vybral Kinematograf bratří Čadíků na Filmovém létě v Ostroměři. Výdělek z dobrovolného vstupného putoval na Konto Bariéry.

10.10.2018

Osmičky k zamyšlení v muzeu

Jičín - Bylo několik momentů, které chytly za srdce, když se v muzeu v Jičíně otvírala výstava historických osmiček. Píseň Kde domov můj. Veronika zpívala jako píseň, ne hymnu. A Monika u kláves decentně, aby písnička vynikla. Pak Ivan. V černém kvádru recitoval Viktora Dyka, znáte to - opustíš-li mne, zahyneš.

10.10.2018

V Hořicích je rozhodnuto, Šance jde s Patrioty, ODS je mimo hru

Hořice - Šance pro rozvoj se starostou Alešem Svobodu získala v Hořicích osm mandátů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Šest křesel pak ODS a pět Hořičtí patrioti. Po jednom KSČM a ČSSD. Po úterní schůzce vítěze voleb sdružení Šance pro rozvoj je zřejmě rozhodnuto.

9.10.2018

TOP 09 obhájila v Sobotce vítězství

Sobotka - Patnáct mandátů v zastupitelstvu si mezi sebe spravedlivě rozdělila tři kandidující sdružení.

9.10.2018

Václav Fejfar slavil titul v rokli

Nová Paka - Krásné, téměř letní počasí, provázelo sobotní velice vydařenou akci ve Štikovské rokli nazvanou Rodinný den plný zábavy, v němž dominoval sice motorismus a motoristický sport, ale na své si přišly i ženy a děti. 

9.10.2018

Putování za historií Jičína

Jičín - Knihovna Václava Čtvrtka pořádá vlastivědnou vycházku nazvanou Jičín za první republiky.

8.10.2018

Kopidlenský kvítek potěší zahradníky

Kopidlno - Kopidlenský kvítek, tradiční událost pro milovníky květin, zahradníky i studenty, tento týden vstupuje do 25. ročníku.

8.10.2018

Na jičínské radnici se změny nechystají

Jičín - Povolební jednání jsou v plném proudu, i když situace ve městě je celkem přehledná. Vítězné ANO se starostou Janem Malým získalo šest mandátů, Sdružení pro Jičín tři a Volba pro město také tři, dohromady tedy dalších šest křesel. Koalice obsadila v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu dvanáct míst, má o jedno křeslo víc než v minulých volbách.

8.10.2018

Nová Paka beze změn, koalice má drtivou převahu

Nová Paka - Sportovci pro Novou Paku ovládli víkendové komunální volby. Získali 47,59% hlasů, čili 11 mandátů a historicky nejvíce mandátů. Oproti minulým volbám si polepšili o tři křesla, v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu mají těsnou většinu.

8.10.2018

Skladatel Miroslav Vobořil uspěl v soutěži Živnostník roku

Hořice - Třetí místo v soutěži Živnostník roku v Královéhradeckém kraji obsadil hudební skladatel Miroslav Vobořil.

8.10.2018

Rodák Matoušek vystavuje v Hořicích

Hořice - Sobotní vernisáží byla v hořické Galerii plastik zahájena výstava obrazů hořického rodáka Martina Matouška Lepší nežli stromy, tři betonové domy.

8.10.2018

V knihovně se svlékli do plavek a prádla

Jičín - Poutavé projekty vnáší do oslav první republiky knihovna Václava Čtvrtka. V úterý zde proběhla přednáška o prvorepublikové módě doplněná módní přehlídkou.

8.10.2018

Prosluněná sobota patřila holovouským malináčům

Holovousy - Slavnosti holovouských malináčů v sobotu přilákaly na prostranství místní návsi stovky návštěvníků ze širokého okolí.

8.10.2018

Lázeňská zůstane zřejmě kraji

Dřevěnice - Volejbalová víska rozhodovala při komunálních volbách nejen o budoucích zastupitelích, ale zároveň hlasovala o osudu Lázeňské ulice.

7.10.2018

Na venkově vítězila ve volbách nezávislá sdružení

Jičínsko - V okrese kandidovalo v komunálních volbách 22 politických stran, hnutí a nezávislých sdružení. Právě nezávislí vítězili nejčastěji na venkově.

7.10.2018

V Jičíně zvítězilo ANO se šesti mandáty

Jičín - S převahou zvítězilo hnutí ANO 2011 (26,3% hlasů) ve víkendových komunálních volbách. Získalo v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu šest mandátů, o tři více než v roce 2014. 

6.10.2018

Nové Pace budou opět vládnout sportovci, mají většinu

Nová Paka - Městu budou opět vládnout Sportovci pro Novou Paku dosavadního starosty Josefa Cogana. Získali 47,59% hlasů, čili jedenáct mandátů a mají tak v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu těsnou většinu.

6.10.2018

Volba nevolit. Lenost nebo skepse?

Jičínsko – Výsledky voleb přitahují pozornost primárně počtem a rozložením volebních hlasů. Jaký vzkaz se ale může skrývat pod procentem neodevzdaných či neplatných hlasovacích lístků? Neúprosná čísla rozmazávají často pestrou paletu motivací určující volební chování jednotlivců v černobílé škatulky na voliče a nevoliče.

6.10.2018

KineDok má výdrž

Jičín - Možná si někdo myslí, že osmašedesátého už bylo dost. Že už nebaví. KineDok měl ho na programu ve čtvrtek 4. října v Židovské škole. To setkání věru není zábava. Film Můj neznámý vojín trval hodinu a čtvrt. Na dokument dost dlouhé. Na zábavu vůbec.

6.10.2018

Vypravěči - zase víc dívek

Jičín - Na čtvrteční 15. setkání vypravěčů přišlo a přijelo do Knihovny Václava Čtvrtka 32 školáků. Z oblasti od Jičína přes Turnov až po Semily. Žákyň a žáků. Neboť jen 9 z toho byli kluci. Že dívky mají ke knížkám blíž je dávno známé.

5.10.2018

Voliči zatím nejsou příliš aktivní

Jičínsko - Komunální volby probíhají v regionu v klidu a voliči zatím nejsou příliš aktivní.

5.10.2018

Volí také nejmenší obec v kraji

Kostelec u Jičína - Kostelec je nejmenší samostatná obec z 24 Kostelců v Čechách a nejmenší samostatná obec Královéhradeckého kraje. Aktuálně zde žije 38 obyvatel, z toho je 30 voličů.

5.10.2018

S úderem čtrnácté hodiny se začaly plnit volební urny

Jičín - Před základní školou v Husově ulici, kde se učebny proměnily ve volební místnosti, čekali první voliči a voličky už několik minut před čtrnáctou hodinou.

5.10.2018

Nezapomeňte při volbách na křížky

Hořice - Šest volebních místností je připraveno pro voliče přímo ve městě, výsledky se pak budou do Hořic sbíhat z dalších 30 okrsků. Na vesnicích lidé kandidují často sami za sebe.

5.10.2018

ON-LINE: Volby v Jičíně vyhrálo ANO, Nové Pace budou vládnout sportovci

Jičín - Komunální volby skončily triumfem hnutí ANO 20111 v Jičině. Nové Pace budou vládnout sportovci. Průběžné výsledky sledujte na www.denik.cz/volby.

5.10.2018

Voliči musí s lístky do knihovny

Nová Paka - Pro komunální volby je zde otevřeno 14 volebních místností ve městě a deset v okolních obcích. Volí se v hasičské zbrojnici, školách, kulturních domech. Komise zavítá s přenosnou urnou i do packého ústavu sociálních služeb.

5.10.2018

Tvůrčí ocenění zdařilého díla

Pecka - Tvůrčí ocenění za rok 2017 udělované Obcí překladatelů převzala v Praze Věra Kociánová za překlad litevského románu Tūla, který vydalo peckovské nakladatelství Venkovské dílo.

4.10.2018

Nové auto pro hasičský sbor díky dotaci

Mlázovice - Díky dotaci zaparkuje v hasičské zbrojnici Volkswagen Transporter T6 4x4 v hasičské úpravě s přípojným vozíkem.

4.10.2018

Divadelní festival venkovských souborů začíná v sobotu

Miletín - V sobotu se do Sousedského domu vrací Divadelní Erbenův Miletín.

4.10.2018

Sledujte zrod uměleckého díla

Hořice - Ve čtvrtek a v pátek je pro veřejnost zpřístupněn otevřený ateliér Martina Matouška v prostoru Galerie plastik, kde máte od 9 do 17 hodin možnost seznámit se s umělcem a v přímém přenosu sledovat proces tvorby obrazu.

4.10.2018

Podzimní slavnost jablek

Holovousy - Slavnosti holovouských malináčů si nenechte ujít v sobotu 6. října od 13 hodin na návsi v Holovousích.

4.10.2018

Z knihovny s knížkou i deštníkem

Jičín - Knihovna V. Čtvrtka přichází s novinkou. Po letní zápůjčce knih na koupališti nyní zapůjčuje příchozím v případě dešťových přeháněk deštníky. Ty jsou opatřeny logem knihovny, kam se mají vrátit.

4.10.2018

Ženy za první republiky

Jičín - Pořad Ženy za první republiky se věnuje proměnám ženské práce ve 20. století.

4.10.2018

Prezentace opravy Masarykova divadla

Jičín - V Biografu Český ráj se hovořilo o opravě Masarykova divadla. Studii připravil ateliér Mepro, který hodlá nadčasovou stavbu Čeňka Musila rehabilitovat. Náklady jsou odhadnuty na 150 milionů.

4.10.2018

Referendum: Ano či ne pro Lázeňskou

Dřevěnice - Obec řeší, jak naložit se silnicí třetí třídy v Lázeňské ulici. Část novousedlíků lobuje za to, aby obec silnici od kraje koupila a omezila zde provoz, starousedlíci jsou proti.

3.10.2018

Jak padesát milionů korun změnilo Kopidlno

Kopidlno - Padesát milionů korun, to jsou investice v Kopidlně za poslední čtyři roky. Dalších 28 milionů je dotačních.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT