VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

včera 09:44

Napsali jste nám: Dokufest na dvorku

Jičín - Promítat, udělat si festival, může každý. V Jičíně chytly se toho Bára a Monika. Chcete-li ProVize z.s. . Baševi o. p. s. poskytla onen dvorek v Židovské škole. Jak jednoduché. Dokonce byl i bar s úžasnou limonádou a hudba a muzika, to byl akordeon Tomáše.

18.8.2018

Po roce se vrátila Hrubá pouť. Nabízí atrakce i kulturu

Nová Paka - Centrum města po celý víkend žije tradiční Hrubou poutí. Náměstím blikají barevná světla, co pár metrů, to jiná hlasitá hudba, které místy konkuruje křik návštěvníků adrenalinových atrakcí.

18.8.2018

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí na dvacet až 25 stupňů Celsia, do konce letních prázdnin ale teploty znovu porostou. Už ale asi nepřekročí tropickou třicítku jako v uplynulých týdnech. 

17.8.2018

Motocyklové závody v Hořicích opět přinesou dopravní omezení

Hořice v Podkrkonoší - Kvůli víkendovým motocyklovým závodům české Tourist Trophy bude v sobotu a neděli na několika místech omezená doprava. Uzavřeno bude zhruba 8 kilometrů silnic.

17.8.2018

Valdštejnovo sídlo v Jičíně prochází částečnou obnovou

Jičín – Odborníci analýzy městských objektů udělili Valdštejnskému zámku na Valdštejnově náměstí 3-, v havarijním stavu je zejména ústřední topení. Proto radnice už loni přistoupila k částečné rekonstrukci památkové budovy.

17.8.2018

Cipískovou stezkou návštěvníky provede Rumcajs s Mankou

Jičín – Cipískova stezka je již od roku 2014 nejoblíbenějším dětským okruhem po Jičíně.

16.8.2018

Další kazeta na skládce v Libci je dokončená

Libec - Ač je očím naprosté většiny obyvatel skrytá, přesto je to jedna z největších investic poslední doby. Řeč je o rozšíření skládky Popovice - Libec - IV. etapa. Nová kazeta pro skládkování odpadu je hotová a Jičín ji už v pátek začal přebírat k užívání.

16.8.2018

OBRAZEM: Herečka Babčáková učí improvizaci

Jičín - Valdštejnská lodžie hostila improvizační dílnu herečky a improvizátorky Simony Babčákové. Zúčastnili se jí divadelní herci i studenti divadelních škol. Workshop zakončí páteční improvizační večer. Začíná v 19 hodin a je na něj zvána i veřejnost.

16.8.2018

Chystáte se na Hrubou pouť? Nevynechejte návštěvu muzea

Nová Paka – Ve městě jsou již několik dní patrné přípravy na tradiční Hrubou pouť, která bude návštěvníky obveselovat po celý následující víkend.

16.8.2018

K urnám vyrazí ve Kbelnici až v lednu. V říjnových volbách chybí kandidáti

Kbelnice – Jediná obec na Jičínsku, která nesestavila kandidátku do podzimních komunálních voleb (5. a 6. října), je Kbelnice s dvěma sty obyvateli. Vesnici proto budou dočasně řídit krajští úředníci, a to do vyhlášení mimořádných voleb, ze kterých vzejde nové zastupitelstvo.

15.8.2018

Parkování u městského úřadu je omezeno

Jičín - Parkování u městského úřadu je v létě omezeno, neboť tam probíhá rekonstrukce parkoviště.

15.8.2018

Davy polských turistů se valily do Adršpachu, příjezdové cesty byly zavřené

Adršpach - Plné parkoviště, ucpané silnice, nervozita řidičů i posádek automobilů - tak to vypadalo dnes přes poledne v okolí Adršpachu, kam se vydali tisíce návštěvníků, zejména z Polska.

15.8.2018

V Lomnici otevřou nejmodernější kino s laserem

Lomnice nad Popelkou – Zastaralá technologie i stav samotné budovy Městského kina byly hlavními důvody rekonstrukce a digitalizace. 

15.8.2018

Ve školách je o prázdninách živo

Jičín - Školy o prázdninách nezahálí, například ZŠ 17. listopadu zažívá opravu hlavního vodovodu

14.8.2018

Původní pískovec zkrášlí nové atrium hořického muzea

Hořice – Pískovcové kvádrové zdivo z původního muzejního depozitáře, který byl vloni zbourán, našlo nové využití.

14.8.2018

Bazén je zavřený. Koupaliště Kníže se odstávka netýká

Jičín – Za kliku byste v budově jičínského bazénu brali zbytečně. V pondělí byla zahájena plánovaná odstávka místního Aqua centra, která potrvá do 11. září.

14.8.2018

Kempaři se radují, kasteláni pláčou

Sobotka – Zámek Nové Město nad Metují, Náchod, Humprecht, ale i pevnost Dobrošov, Třebechovický betlém, hrad Kost nebo Hospital Kuks. To je jen část národních kulturních památek v našem kraji. A zatímco provozovatelé koupališť si mnou ruce, kasteláni historických sídel pláčou. Léto s extrémními teplotami lidi do historických skvostů neláká.

13.8.2018

Silniční piráti u sebe měli pervitin, jednoho policie hledala už rok

Nová Paka - Policie už ví, kdo seděl v bílé oktávce, když prchala před hlídkou z Dolní Kalné do Nové Paky a stihla přitom i bourat. 

13.8.2018

Otakarovka dostala nový povrch, oprava ulice se blíží do finále

Hořice – Spodní část Otakarovy ulice se dočkala po celkové rekonstrukci i nového asfaltového povrchu.

13.8.2018

Výměna oken výstavu neohrozí

Jičín – Regionální muzeum a galerie v Jičíně je ode dneška až do odvolání uzavřeno. V muzeu byla zahájena výměna oken, která má trvat přibližně tři týdny.

12.8.2018

V Nemyčevsi křtí nové odrůdy mečíků

Nemyčeves /FOTO/ - V areálu školy se po celý víkend koná 48. speciální výstava mečíků. Krásu květin můžete obdivovat i v neděli do 18 hodin.

11.8.2018

Sobotní den ve společnosti hvězd

Malechovice - V sobotu se koná na Novákově kopci oblíbené letní pozorování hvězd s profesionálním hvězdářem a vedoucím mladoboleslavské hvězdárny Pavlem Bromem a skvělou hudbou pod taktovkou jazzmena a kapelníka Františka Kozderky.

10.8.2018

Malý i Cogan jdou do volební vřavy, Svoboda post starosty neobhajuje

Jičín - Komunální volby se letos uskuteční 5. a 6. října. Společně s nimi proběhne první kolo voleb do Senátu, ve kterých se obmění třetina horní komory. Převážná část starostů na Jičínsku se chystá obhajovat své mandáty.

10.8.2018

Přijďte se pobavit a prohlédnout si novou hasičskou zbrojnici

Třebovětice - Sbor dobrovolných hasičů Třebovětice a obec Cerekvice nad Bystřicí zvou na oslavu 80. výročí založení SDH Třebovětice, spojenou s otevřením hasičské zbrojnice po rekonstrukci a tradiční pouťovou veselicí.

10.8.2018

Chladivá myšlenka na advent

Jičín - Rada města definitivně schválila dohodu s Danielou Wehrenbergovou na pořádání adventní trhů na Žižkově náměstí ve dnech 1. a 2. prosince.

10.8.2018

Živá vzpomínka na rok 1968

Jičín - V pátečním vydání Deníku spolu se seriálem Jak jsme žili v Československu zavzpomínáme na rok 1968. O své vzpomínky a fotografie události, které se v Jičíně v září 1968 zúčastnily tisíce lidí, se podělí Hana Kalčicová.

9.8.2018

Tradiční oslavu mečíků doprovodí hudební program

Nemyčeves – Zahrádkáři z obce Nemyčeves-Vitiněves pořádají 48. speciální výstavu mečíků. Akce se koná o víkendu v areálu nemyčeveské školy vždy od 8 do 18 hodin.

9.8.2018

Příznivá bilance. Na nealku byli všichni zkontrolovaní řidiči

Jičínsko – Ve středu se dopravní policisté v okrese Jičín přidali k celorepublikové rozsáhlé preventivní bezpečnostní akci „Řídím – piju nealko pivo“. Ta se uskutečnila na silnici I. třídy číslo 35 v obci Milovice, a to opět jak je tomu již dobrým zvykem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven společně s organizací BESIP.

9.8.2018

Tropy vrcholí, požárů v kraji přibývá. V pátek snad zaprší

Královéhradecký kraj - Čtvrteční den bude ve znamení tropických teplot. Na východě Čech se místy mohou vyšplhat až k 38 stupňům Celsia.

8.8.2018

Prodloužené víkendy nabídnou pestrý program i v srpnu

Jičín - Prodloužené víkendy 2018 a Jičínské léto vstoupily do své druhé poloviny. Bude stejně pestrá jako ta první. Mimo jiné se můžeme těšit na koncert Radka Molnára a jeho kapely, který se uskuteční 18. srpna v zámeckém parku.

8.8.2018

Okouzlí hvězdárna Evropu?

Jičín - V soutěži Náš evropský projekt reprezentuje Jičín Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín. Soutěž je určena pro města a obce, které mají na svém území dokončený projekt spolufinancovaný z fondů EU.

7.8.2018

Napsali jste nám: Čistírna v Kacákově Lhotě

Kacákova Lhota - Když se loni divadelníkům v Kacákově Lhotě docela povedlo představení Blázinec v prvním poschodí, stoupla jim sebedůvěra. Hráli ho doma i v okolí celkem pětkrát. Přestal jim dokonce vadit místní rarita – sloup uprostřed jeviště.

6.8.2018

OBRAZEM: Letní vojenský sraz pod Zebínem

Jičín - Více než 130 historických vojenských vozidel dorazilo na letní sraz jičínského Klubu vojenských vozidel. Celá akce se konala za podpory města po čtyři dny v bývalém výcvikovém prostoru armády. Po standartním programu následovala tradiční závěrečná jízda do pískovny ve Střelči.

6.8.2018

Vydejte se do Afriky. Jedna je ve Dvoře Králové, jen kousek od Labe

Safari ve Dvoře Králové plní významnou osvětovou činnost doma, ale je důležité v celosvětovém měřítku. Pro někoho jsou zoologické zahrady jen komerčním tahem na branku a vyděláváním na sociálně únosném utrpení zvířat, pro jiné jsou poslední kapkou naděje v krutém moři pytláků, cirkusů a lidského zabírání přirozených teritorií.  

6.8.2018

O psí hotely je v létě velký zájem. Většina penzionů v kraji hlásí plno

Královéhradecko - Kvůli horku si zvířecí hosti dovolenou moc neužijí. Tropické dny raději tráví ve stínu.

5.8.2018

Na Humprecht i po setmění

Sobotka – Po roce se vrací tradiční akce, při které Humprecht ve večerních a nočních hodinách ožije a stane se svědkem divadelních inscenací s historickým podtextem.

5.8.2018

OBRAZEM: Nevídané ochlazení v rozpáleném Jičíně

Jičín - V centru Jičína vyrostla nevídaná atrakce, která přišla velmi vhod v současných letních vedrech.

5.8.2018

Vody je málo, vodohospodáři vydali zákaz zalévání

Jičínsko - Z důvodu nedostatečného množství pitné vody v některých lokalitách vyhlašuje Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. zákaz zalévání zahrad, napouštění bazénů, mytí aut a zavlažování sportovišť pitnou vodou z veřejného vodovodu.

4.8.2018

Žně se blíží k závěru, výnosy jsou nižší, farmářům chybí sláma

Jičín - V hradeckém kraji je k 30. červenci sklizeno 74 procent základních obilovin a 96 % řepky. Výnosy jsou nižší, cena za obilí variabilní. Farmářům chybí sláma a píce.

4.8.2018

V ulicích Jičína potkáte umění

Jičín – Večerní procházku historickým centrem města vám dnes od 20 do 21 hodin zpříjemní pouliční koncert mladého jičínského multiinstrumentalisty a talentovaného skladatele Tomáše Maška. Hudba u Valdštejnské brány zazní v rámci projektu Umění v ulicích.

3.8.2018

Loutkářská dílna pro děti se chystá na lomnickém zámku

Lomnice nad Popelkou - Loutkářský workshop v rámci Léta na zámku je pro děti připraven v úterý 7. srpna od 14 hodin. Tvůrčí dílnu najdete přímo v lomnickém zámku.

3.8.2018

Přijďte se v sobotu sklouznout do Jičína!

Jičín – V sobotu se můžete těšit na unikátní vodní atrakci, která poprvé vyroste v Jičíně. Dvousetmetrová obří skluzavka bude instalována v Jungmanově ulici.

3.8.2018

Pohodová muzika vás čeká na hořickém zámku už v sobotu

Hořice – Letní prázdninová pohoda, folková, bluesová muzika, dobré jídlo i pivo. To vše bude již podruhé nachystáno v areálu hořického zámečku v sobotu od 14 hodin.

3.8.2018

Úmorná vedra budou pokračovat. Mírné ochlazení přijde až v neděli

Česko dnes čeká další velmi teplý den. Venkovní teploty podle meteorologů opět překročí tropickou třicítku, maxima by měla znovu atakovat 36 stupňů Celsia. Stejné vedro očekává Český hydrometeorologický ústav i v sobotu, v neděli by se mělo o čtyři stupně ochladit. 

3.8.2018

Pracovníci technických služeb končí v poledne

Nová Paka - Tropické teploty, při kterých žízní lidé, zvířata i vegetace. Technické služby (TS) v Nové Pace, Jičíně i Hořicích mají zatím vody na zalévání městské zeleně dostatek, i když Novopačtí už najeli na úsporný režim.

3.8.2018

Školy obsadili řemeslníci. Kuchařům v Pace se budou dívat pod pokličku kamery

Nová Paka - Zastaralé vybavení a nevyhovující prostory, to jsou hlavní důvody rekonstrukce cvičné kuchyně Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. A kdo by měl mít nejlepší zázemí k vaření než budoucí kuchaři.

2.8.2018

Houslista Svěcený bude koncertovat v Českém ráji

Újezd pod Troskami - Známý houslista Jaroslav Svěcený se chystá na koncert do Českého ráje. Na pozvání pořadatelů festivalu Hudba z ráje, Václava a Karolíny Žmolíkových, vystoupí v pátek od 19:00 v kostele svatého Jana Křtitele v Újezdě pod Troskami. Společně se ním se představí právě sopranistka Karolína Žmolíková a cembalistka Jitka Navrátilová.

2.8.2018

Přes Havlíčkovu ulici po přechodu

Hořice – Do konce prázdnin se Havlíčkova ulice dočká zvýšeného nasvíceného přechodu přes příjezdovou komunikaci do města.

2.8.2018

Starobylé turecké umění si vyzkoušejte v Rožďalovicích

Rožďalovice – Workshop Malování na vodní hladinu a kaligrafie v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích se koná v pátek od 10 do 16 hodin.

2.8.2018

O těle a duši v souvislostech

Lázně Bělohrad – Jak se dívat na psychosomatiku, takový je název přednášky Radkina Honzáka, kterou můžete navštívit v pátek od 18 hodin v bělohradské knihovně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT