VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

dnes 06:50

Zahraniční studenti na MOA v Jičíně

Jičín - V prvním únorovém týdnu se studenti prvního ročníku Masarykovy obchodní akademie v Jičíně aktivně zapojili do projektu Edison pořádaný studentskou organizací AIESEC.

včera 13:20

V Černém Dole mladý lyžař narazil do stromu, musel pro něj vrtulník

Černý Důl - Pro zraněného devatenáctiletého lyžaře musel dnes dopoledne letět do Krkonoš vrtulník. 

včera 10:39

Leoš Mareš se tajně oženil v Litomyšli

Litomyšl – Přísně tajná svatba se odehrála v úterý v piaristickém kostele. Leoš Mareš si pro svoji veselku se snoubenkou Monikou Koblížkovou vybral Litomyšl.

včera 10:25

Děti podpořily svého ředitele peticí

Kopidlno - Lavinu reakcí spustilo v Kopidlně prosincové rozhodnutí rady města. Radní pověřili tajemnici přípravou podkladů pro výběrové řízení na ředitele zdejší základní školy. Pavel Berný je ve funkci šestým rokem a radnice má nyní rozhodnout, zda na vedoucí místo v základní škole vypíše konkurz nebo zda současný ředitel ve funkci setrvá.

včera 09:57

Jičín na jaře rozdělí sta tisíce korun

Jičín - Rada města schválila udělování dotací. Vedení města rozdělí mezi kulturní aktivity 550 tisíc korun, pro cestovní ruch 250 tisíc korun.

včera 07:12

Na místě, kde leží hromada suti, vyroste nový městský úřad

Lázně Bělohrad - Žádný ze tří návrhů nového městského úřadu, které v architektonické soutěži obsadily první místa, nepočítal s využitím budov čp. 27 a 28 v severní části náměstí.

20.2.2018

Nový chodník v Cerekvici má zvýšit bezpečnost chodců

Jičínsko - Obec na základě dlouhodobého plánování a podnětů občanů připravuje projekt, který přispěje ke zvýšení bezpečnosti dopravy v obci.

20.2.2018

Hrob slavné operní pěvkyně se díky spolku dočkal obnovy

Jičínsko - „Obnovu hrobu slavné operní zpěvačky Alosie Věkoslavy Blažkové jsme plánovali již několik let, ale teprve loni jsme obdrželi grant od Nadace VIA,“ říká koordinátor Libor Hovorka ze Spolku Stezka Češov-Vysoké Veselí.

20.2.2018

Hospice musí umírající odmítat

Jičínsko - Až osmdesát procent lidí chce podle průzkumů zemřít doma. Těžce nemocným umírajícím pacientům pomáhají mobilní hospice, které začaly v kraji fungovat před několika málo lety.

19.2.2018

Hledači pokladů narazili na minu

Nečas - V neděli před čtrnáctou hodinou vyjížděli policisté z obvodního oddělení v Kopidlně k nálezu munice.

17.2.2018

Sokolové v maskách zvali na ples

Dřevěnice - Tradiční zvaní na Maškarní ples v obci a přilehlých vesnicích nahrazuje rozpustilé masopustní průvody, které se nově začaly pořádat v okolí Jičína. Ty mají svá pravidla a symboliku, tady jde spíše o setkání s přáteli.

16.2.2018

Mezinárodní projekt Edison podruhé na peckovské škole

Pecka - Před dvěma lety se naši žáci měli možnost setkat během jednoho týdne s lektory z pěti zemí, kteří strávili týden v našem městečku. Ve škole vedli hodiny v anglickém jazyce, kdy dětem zábavnou formou představovali svou zemi.

16.2.2018

Jičín požaduje po firmě uhrazení pokuty

Jičín - Za neuskutečněnou opravu střechy aquacentra požaduje Jičín po hodonínské firmě H20 IZOL smluvní pokutu 120 tisíc korun.

15.2.2018

Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana dostane nový kabát

Ostroměř - Muzeum se dočkalo více než tří milionové investice na svoji rekonstrukci.

15.2.2018

Ulice U Tržiště projde rekonstrukcí

Jičín - Město vypsalo veřejnou zakázku na rekonstrukci ulice U Tržiště na Novém Městě.

15.2.2018

Podnikají, cenu vody srazily v některých obcích na polovinu

Jičínsko - Zatímco naše babičky chodily pro vodu do studny, studánky nebo ke studním na náves zadarmo, pro nás je samozřejmostí otočit kohoutkem.

14.2.2018

Otevřená diskuse o tom, jak se žije v Jičíně, naplnila očekávání

Jičín - Desítky místních obyvatel různých věkových skupin i profesí se sešly, aby společně diskutovaly o směřování a budoucnosti Jičína.

13.2.2018

Nemocnost stoupla, nejvyšší je opět na Jičínsku

Jičínsko - Teploty, rýma a kašel, příznaky, které nás nutí ulehnout pod peřinu, případně navštívit lékaře.

13.2.2018

Téma Deníku: Hráčům v Nové Pace už léta pšenka nekvete

Nová Paka - Novopačtí byli jedni z prvních, kteří zakázali ve městě provozování sázkových her a loterií.

12.2.2018

Jičín rozdělí více než půl milionu na kulturní aktivity

Jičín - Radní města schválili programy pro udělování dotací v kultuře a cestovním ruchu. Pro kulturní aktivity je vyčleněno 550 tisíc korun, pro cestovní ruch 250 tisíc. Žádosti o dotace mohou zájemci posílat od 22. března do 20. dubna.

11.2.2018

Jičín už čeká rok na přiznání dotace

Jičín - Záměr přestavby půdních prostor Základní školy Husova má naději na realizaci jen tehdy, pokud město získá dotaci. Stavět se má už v letošním roce.

11.2.2018

Večer splněných snů

Sny, které se mění v realitu, přání, která dojdou naplnění a cesty, které samy o sobě jsou dobrodružstvím a nesmazatelně se vtisknou do paměti. Nejen o tom byl páteční podvečer v jičínské knihovně Václava Čtvrtka, kde se svoji první knihu uvedla mladá spisovatelka a cestovatelka Zuzana Vávrová.

11.2.2018

OBRAZEM: Zimní Zebín 2018

Jičín - Klub vojenských vozidel Jičín uspořádal první letošní sraz. Na spanilou jízdu se vydalo téměř třicet vozidel, nejvíce značky Uaz a Gaz.

10.2.2018

OBRAZEM: Maškarní průvod ve Valdicích

Valdice - Městem v sobotu prošel tradiční masopustní průvod.

10.2.2018

Obnova zeleně pokračuje. Kácelo se v parku u Muže práce

Hořice - V rámci dlouhodobé revitalizace zeleně ve vybraných částech města přišla řada také na dřeviny v parčíku u sochy Muže práce.

9.2.2018

Ideální škola podle dětí? Odpověď dává výstava i průzkum

Jičín - Ve čtvrtek byla zahájena výstava Škola snů, kterou můžete navštívit do 25. února v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně.

9.2.2018

V rozpočtu města zůstalo 64 milionů

Jičín - Na konci loňského roku zůstalo v rozpočtu města téměř 64 milionů korun. Jde o finance, které se „překlopily“ do letošního rozpočtu.

8.2.2018

Za 13 milionů bude čtyřpruh u Úlibic jako nový

Jičínsko - Ředitelství silnic a dálnic se chystá na Jičínsku opravit čtyři důležité úseky.

8.2.2018

Téma Deníku: Jičín stále roste, vesnice zeštíhlely

Jičínsko - Obyvatel ubývá nejen na venkově, ale i v některých městech.

7.2.2018

Zachránit život je náročné. Studenti průmyslovky si to vyzkoušeli

Jičín - Studenti jičínské průmyslové školy měli v tomto týdnu možnost si na vlastní kůži v rámci kurzů POKOS (Příprava občanů k obraně státu) vyzkoušet chemickou ochranu, nasazování ochranných masek, poskytování první pomoci, navlékli si vojenskou výstroj, vyzkoušeli výzbroj a sledovali práci psovodů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT