VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

dnes 10:22

Ochutnejte pravé delikatesy

Jičín - V Zámeckém parku se v sobotu od 10 do 21 hodin koná již 4. ročník Jičínského Food Festivalu.

dnes 08:00

Opravený čtyřpruh. Vyhozené miliony?

Úlibice - „Prosím vás, dělejte něco s tím čtyřpruhem, vždyť je to hrůza. A proč tam jsou ty značky, když tam nikdo nic nedělá,“ obořil se na nás v telefonu rozzlobený řidič. Nebyl sám. Lidé, projíždějící silnicí I/16, kritikou na vrub nového povrchu v úseku čtyřpruhu Úlibice - Robousy nešetří.

dnes 06:27

Kopidlnu, které slaví sto let, zazpívá i Dalibor Janda

Kopidlno - V sobotu si nenechte ujít Kopidlenské slavnosti.

včera 16:49

Seznamte se s polským uměním a ochutnejte tradiční dobroty

Jičín - V sobotu 23. června se na Žižkově náměstí koná polský den.

včera 13:00

Po bouřkách a silném větru zůstaly vyvrácené stromy

Jičínsko - Silný vítr se ve čtvrtek v podvečer prohnal Jičínskem. Hasiči měli plné ruce práce.

včera 11:32

Přeložka kolem Jičína vybírá dodavatele

Jičín/ Hradec Králové - Na krajském úřadě otevírali obálky s nabídkami na stavbu silnice II/286 Jičín, Robousy - Valdice. Předpokládaná cena stavebních prací podle projektové dokumentace je téměř 172 milionů bez DPH. Stavba má být zahájena 10. září. Předpokládaný termín dokončení díla je nejpozději do 21. listopadu 2021.

včera 10:21

V Jičíně vyroste na jeden den obří skluzavka

Jičín - Firma Profesmedia s.r.o., oslovila město s možností provozu obří vodní skluzavky v jedné z jičínských ulic.

včera 07:50

Nový povrch na fotbalovém hřišti položí StavoSport

Jičín – Radní schválili vítěze veřejné zakázky na výměnu umělého povrchu na fotbalovém hřišti ve sportovním areálu. Firma StavoSport s.r.o. z Fryštáku nabídla nejnižší cenu, konkrétně 5,1 milionu korun bez DPH.

včera 05:55

Kde se žije nejlépe? Podle lidí v Královéhradeckém kraji

Jičínsko - Královéhradecký kraj ovládl anketu hledající nejlepší místo pro život.

21.6.2018

Studentka z Jičínska získala ocenění od nositele Nobelovy ceny Lehna

Bříšťany - Nejúčinnější látky na světě proti Picornavirům - tedy rýmě, encefalitidě i hepatitidě A - vyvinula Ivana Mejdrová, talentovaná vědkyně z Bříšťan na Jičínsku, studující VŠCHT. Její vědecká práce nyní získala druhé místo v prestižní soutěži Cena Sanofi za farmacii.

21.6.2018

Nové zázemí pro školáky i sportovce

Lázně Bělohrad – Město chystá rekonstrukci budovy školičky u místní základní školy. Předpokládané náklady na zateplení objektu jsou 2 miliony 867 tisíc korun.

21.6.2018

Námořnickým bálem se rozloučili se svými předškoláky

Hořice – Slavnostní rozloučení s předškoláky se uskutečnilo v pondělí na zahradě Mateřské školy Husova vyzdobené v námořnickém hávu.

21.6.2018

Drží si tradici i dobrou pověst

Pecka – V zítřejším díle pravidelného pátečního seriálu Deníku se prostřednictvím fotografií seznámíme s historií Sboru dobrovolných hasičů v Pecce.

21.6.2018

Jičín slaví Svátek hudby. Melodie se dnes ponesou celým městem

Jičín – Svátek hudby představuje celoměstskou událost, kdy se umělci sjíždějí ze široka daleka a centrum města ožívá hudebními melodiemi napříč všemi styly. Dnes se koná již sedmý ročník. Tradice Svátku hudby vznikla už roku 1982 ve Francii odkud se postupně rozšířila do celého světa.

21.6.2018

Devatenáct vězňů z Valdic získalo výuční list

Valdice - V jedné nejpřísnějších věznic v Čechách v úterý skládalo 19 odsouzených závěrečné ústní zkoušky oboru obráběč kovů. Všichni získali po dvouletém studiu a závěrečných písemných testech, praktických a ústních zkouškách výuční list. Absolventi pak mají šanci být pracovně zařazeni do provozu věznice, například do údržbářských dílen.

20.6.2018

Houbaři v Barchovinách truchlí. Loňská vichřice vymýtila oblíbená místa

Jičín – Oblíbené houbařské lokality se po loňské vichřici na mnoha podkrkonošských místech proměnily. Zatímco ještě před rokem lidé sbírali v lesích Barchoviny na Úpicku koše plné hub, letos je tu situace o poznání jiná. Derecho, které se tudy prohnalo v srpnu loňského roku, krajinu zásadně proměnilo.

20.6.2018

Lomem sv. Josefa bude znít reggae

Hořice – Třídenní open air festival uprostřed přírody v areálu lomu sv. Josefa láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle.

19.6.2018

Auto začalo samo hořet, škoda je 50 tisíc korun

Lázně Bělohrad - Požár osobního auta v Lázeňské ulici museli v pondělí odpoledne likvidovat profesionální hasiči z Hořic a Nové Paky, a dobrovolní z Lázní Bělohrad.

19.6.2018

Zakladatel klubu turistů František Čížek v Síni slávy

Bukvice – Klub českých turistů letos slaví 130 let. Při této příležitosti uskutečnil řadu setkání, vydal několik publikací a ocenil své členy. Možná řada z vás netuší, že právě z našeho regionu pochází spoluzakladatel klubu JUDr. František Čížek z Křeliny. 

19.6.2018

Školáci byli na návštěvě v redakci Jičínského deníku

Jičín – Žáci osmé a deváté třídy ze železnické základní školy zavítali v rámci projektu mediální výchovy do redakce Jičínského deníku. 

19.6.2018

Dodavatel plynu pro Jičín se nemění

Jičín – Zemní plyn pro město a jeho příspěvkové organizace bude opět dodávat firma E.ON Energie a.s., tedy stejně jako v letech 2014 až 2018.

18.6.2018

Jičín rozděloval peníze

Jičín – Radnice každým rokem uděluje granty jičínským subjektům na aktivity, které se týkají kultury, cestovního ruchu, sportu a sociálních služeb. Žádosti nejprve posuzují příslušné komise, poté radní. Pokud žádosti přesahují 50 tisíc korun, jsou posuzovány zastupitelstvem.

17.6.2018

Železnice oslavila jubileum a přivítala rodáky

Železnice - Město v sobotu celodenním programem oslavilo 700 let od první písemné zmínky o pánech Železnických a sté výročí založení republiky. Při této příležitosti se konal také čtvrtý sjezd rodáků.

17.6.2018

Nové hřiště se otevřelo veřejnosti

Hořice – Nové sportovní hřiště s umělým povrchem u hořické Základní školy Na Habru je otevřeno pro širokou veřejnost.

16.6.2018

Jičín bude hostit historická sídla

Jičín – Město bude v roce 2019 hostit celostátní konferenci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

15.6.2018

Příští rok si už zatančí v novém sále

Stará Paka – Bály, zábavy, oslavy, velké společenské události, ty mohou Staropačáci organizovat maximálně venku v přírodě. Společenský sál Sokolovny, kde se odehrávaly kulturní i sportovní akce je totiž už patnáct let v soukromých rukou a vlastník prostory využívá k podnikatelským aktivitám. Sokolovna původně patřila místní TJ Sokol.

15.6.2018

Železnice má narozeniny, přijedou i rodáci

Železnice – Sedm set let od první písemné zmínky o Železnici a sto let od vzniku republiky, to už jsou hned dva vážné důvody k oslavám.

15.6.2018

Jičín otevřel biograf snů

Jičín – Biograf snů, tak bychom mohli nazvat zrekonstruovaný Biograf Český ráj. Jedno z nejnavštěvovanějších jednosálových kin v republice. Jeho provozní Michal Miškovský tvrdí, že Jičín má po rekonstrukci nejkrásnější a nejmodernější biograf v Čechách.

15.6.2018

OBRAZEM: Pod Zvičinou žijí tancem a hudbou

Lázně Bělohrad - Město pohltil Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou. Pro 44. ročník připravili pořadatelé řadu novinek.

14.6.2018

Jičín má biograf snů. Provoz startuje filmem Hastrman

Jičín - Pohádkové město není pohádkové jen kvůli zářijovému pohádkovém festivalu, ale i díky pohádkovému biografu, který se v pátek otevře veřejnosti. 

14.6.2018

Za zábavou a kulturou do Jičína. Prodloužené víkendy začínají

Jičín – Od pátku 15. června až do 3. září se v Jičíně budou konat již sedmé Prodloužené víkendy. Program je připraven vždy od pátku až do pondělí.

14.6.2018

Vzpomínka na Vladimíra Cermana

Při chůzi po novopackém podloubí nám pravděpodobně neunikne pamětní deska umístěná na hotelu Centrál, která upozorňuje na neblahé události padesátých let. „V této budově byl 13. 6.1952 komunistickým režimem odsouzen k trestu smrti Vladimír Cerman z Čisté."

14.6.2018

Hurá na výlet! Vlak Humprecht vyjede poprvé v sobotu

Sobotka – Nový vlakový spoj se vydá na první jízdu již tuto sobotu. Až do 29. září bude spojovat Hradec Králové a Sobotku.

14.6.2018

Krev pomáhá zachraňovat už ve vrtulníku

Jičín - Krevní transfuze jsou obvykle pacientům podávány na plně vybavených operačních sálech při komplikovaných chirurgických zákrocích a často tehdy, když je pacient ohrožen na životě. Záchranáři v hradeckém kraji jako první v republice podávají krevní transfuzi ve vzduchu.

13.6.2018

Jak jsme žili: Oslavenkyně zve na návštěvu

Železnice – V pátečním vzpomínkovém seriálu Deníku ukážeme, jak se žilo v Železnici, ve městě, které si v sobotu 16. června celodenními oslavami připomene 700 let od první písemné zmínky o pánech Železnických a sté výročí založení republiky. Při této příležitosti se koná také čtvrtý sjezd rodáků.

13.6.2018

Markvartice si oslavami připomenou sté výročí republiky

Markvartice – Oslavy, které připomenou sté výročí vzniku Československé republiky, připravili na tuto sobotu v Markvarticích u Sobotky.

12.6.2018

Jan Blažej Santini – Aichel a východní Čechy

Lázně Bělohrad - Přednáška Jan Blažej Santini – Aichel a východní Čechy proběhen ve čtvrtek od 18 hodin na nádvoří bělohradského zámku. Přednášet bude ředitel Národního památkového ústavu, územní pracoviště Josefov Jiří Balský.

12.6.2018

Pod Zvičinou se návštěvníci naučí tance z různých koutů světa

Lázně Bělohrad - Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou se odehraje ve dnech 14. až 18. června. Do Lázní Bělohrad zamíří domácí i zahraniční folklorní soubory například z Lotyšska, Ghany nebo Alžíru. Během festivalu bude nově oceněn i Mistr tradiční rukodělné výroby.

11.6.2018

Terčem útoků se stala vozidla Seat

Jičín - Policisté pracují na objasnění dvou případů vloupání do zaparkovaných vozidel v Jičíně.

11.6.2018

Voda chybí i pícninám, krávy jsou v ohrožení!

Jičín – V Česku je od dubna sice jako u moře, ale slunce a vítr neúprosně vysouší pole, louky i potoky.

11.6.2018

Havarované vozidlo zanechala řidička na místě a odešla pryč

Dolany - Vyjela ze zatáčky, poničila plot a navíc z místa nehody utekla. Pak se zjistilo, že je opilá. I tak se dá stručně popsat bouračka, která se v neděli kolem půl páté ráno stala na silnici III. třídy na jedné z místních křižovatek.

11.6.2018

Devátý červen - Mezinárodní den archivů

Jičín /NAPSALI JSTE NÁM/ - Nevím kolik lidí z deseti ví, jaká instituce se ukrývá pod zkratkou SOA.

11.6.2018

Jičín uzavřel smlouvu na koupi kasáren

Jičín - Předběžnou smlouvu mezi městem Jičín a firmou SeneCura s.r.o. (dříve Senior holding s.r.o.) podepsali v pondělí na jičínské radnici zástupci města a budoucího investora, který od města odkoupí budovy kasáren za 11, 6 milionů korun. 

11.6.2018

Srážka dvou vozidel na obchvatu Jičína. Nehoda si vyžádala zranění

Robousy - Dva lidé museli být převezeni do nemocnice po sobotní bouračce na silnici I. třídy číslo 16 ve směru od Úlibic na Ohaveč.

11.6.2018

OBRAZEM: V Nemyčevsi slavili Dětský den

Nemyčeves – Sobotní odpoledne patřilo v Nemyčevsi dětem. Místní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obecním úřadem pro ně připravil dětský den.

11.6.2018

Už jste se seznámili s umělci z Ukrajiny? Výstavu obdivoval i Masaryk

Hořice – Delegace vzácných hostů v rámci Masarykovy návštěvy města zavítala také do Galerie plastik. U příležitosti pátého ročníku Mezinárodního festivalu krásných umění zdobí výstavní sál výběr z tvorby současných umělců z Ukrajiny.

11.6.2018

Děti upustily uzdu fantazie a vyzkoušely si sochařské řemeslo

Hořice – Velký úspěch měla premiéra projektu Sochart, který připravila místní sochařsko-kamenická škola, město a Základní umělecká škola ve spolupráci s místním gymnáziem.

10.6.2018

Už čtvrtý Propadák na Čeřovce

Před vojenským stanem je cedule STAGE NA HOVNO. Uvnitř je tma, koberec, na něm pár čekatelů, čtyři ajťáci a tři počítače. Na plátně nic. Hoši se snaží, aby alespoň trochu fungovala prezentace k cestopisu Matěje Balgy. Maťo je jedním z těch ajťáků. Vyznačuje se tím, že si koupil v zastavárně kolo za čtyři tisíce a na něm objel svět. Blázen

10.6.2018

Galerie plastik předvádí ukrajinské umění

Hořice - V Galerii plastik byl v sobotu za přítomnosti T. G. Masaryka a ukrajinského velvyslance Jevhene Perebyjnisla zahájen 5. ročník Mezinárodního festivalu krásných umění, který je věnován ukrajinské kultuře.

10.6.2018

Rybám se na udici nechtělo

Nová Paka - Na rybníku Zaďák uspořádal v sobotu místní svaz rybářů závody v chytání na udici. Během dne nahazovaly udice do vod nádrže děti, od devatenácti hodin je pak vystřídali dospělí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT