Bob Boese z kanceláře losangeleského šerifa uvedl, že střelba vypukla v podniku na Garvey Avenue a policie obdržela hlášení ve 22:22 místního času (07:22 SEČ). Policejní kapitán Andrew Meyer později řekl, že na místě zahynulo deset lidí a dalších deset zraněných bylo převezeno do nemocnice. Stav nejméně jednoho z nich je kritický. Policie na místo podle Meyera přijela ve 22:30 místního času, když z tanečního studia prchali lidé. Policisté šli do budovy, zatímco záchranáři pomáhali zraněným.

Meyer neposkytl podrobnější popis podezřelého ani použité zbraně. Motiv podle něj zatím nebyl objasněn, ale policie vyšetřuje možnou souvislost s dalším incidentem v nedalekém městě Alhambra.

Místní obyvatelé sledují trosky letadla, které se zřítilo poblíž mezinárodního letiště Pokhara v Nepálu
Děsivé záběry. Jeden z cestujících natočil pád letadla v Nepálu

Stanice CBS Los Angeles píše, že se jedná o taneční sál Lai Lai v Alhambře a že místo policie patrně uzavřela. Podle informací CBS úřady zjišťují, zda tam byl pachatel. Na místě nebyli hlášeni zranění.

Monterey Park se nachází zhruba 16 kilometrů od centra Los Angeles a má přibližně 60.000 obyvatel, včetně početné asijské komunity, převážně čínského původu, píše AP. Los Angeles Times s odkazem na informace ze sčítání lidu uvádí, že asijští Američané v Monterey Park tvoří 65 procent obyvatel. Zpravodajský web BBC napsal, že konec sobotních oslav čínského nového roku tam byl plánován na 21:00 místního času.

K tanečnímu sálu bylo podle záběrů na sociálních sítích vysláno mnoho policistů, kteří místo činu uzavřeli žlutou páskou. Jedno z videí zveřejněných krátce po střelbě zachytilo, jak sanitky odvážejí zraněné do nemocnice. Řada z těchto lidí je patrně asijského původu. Další záběry zachycují lidi ležící na zemi.

Vrah opakovaně nabil zbraň

Majitel protější rybí restaurace Seung Won Choi citovaný listem Los Angeles Times hovořil o muži s poloautomatickou zbraní. Uvedl, že k němu do restaurace přiběhli tři lidé a řekli mu, aby zamkl. Řekli, že v oblasti se pohybuje ozbrojený muž, který má větší množství munice a opakovaně si nabil zbraň.

Americký prezident Joe Biden
Stejný jako Trump? V bývalé kanceláři Bidena se našly tajné vládní dokumenty

Tento měsíc jde podle AP o pátou střelbu do lidí v USA s čtyřmi a více oběťmi na životech a jedná se o největší počet zastřelených od střelby ve škole v texaském městě Uvalde, při které loni zahynulo 19 dětí a dva dospělí. Osmnáctiletého pachatele Salvadora Ramose zastřelila policie.