Předchozí
1 z 5
Další

K terénu to Václava Fejfara táhlo už od mala. „Bydleli jsem kousek od Nové Paky, takže jsem hned měl svoje vzory. Tenkrát se tam jezdil motokros, já začal jezdit na malém motocyklu. Když se u nás na vesnici vypustil rybník, tak první co bylo, že jsem vzal motorku a lítal jsem v tom bahně,” vzpomíná na svoje začátky Fejfar a dodává. „je to moje celoživotní láska, už od útlého mládí jsem chtěl být závodníkem.”

Fejfar: Závody? Moje celoživotní láska.Zdroj: Tomáš Němec

Sympatický borec jezdil dlouhé roky v kategoriích bugin, poté však přešel do auta, takzvané třídy “plechovek”, v té závodí až do dneška. „V buginách jsem jezdil do roku 2006. Hlavním důvodem změny byly moje oči, protože jsem je měl ze závodů zničené. Není to sranda, jezdit v prachu, hlíně, všude létají šutry. Takže přechod do auta byl logickým krokem,” přiznává Fejfar.

Fejfar: Závody? Moje celoživotní láska.Zdroj: Václav Fejfar Racing

Na jaký závod nejraději vzpomíná? „Nikdy nezapomenu na mistrovství Evropy v Nové Pace ještě v kategorii Buggy 1600. Startoval jsem z druhé řady, v té první byli všechno mistři Evropy. Já jsem je dokázal všechny předjet a dojel jsem si pro vítězství před narvanou roklí. To byl rozhodně nezapomenutelný závod,” s nadšením říká Fejfar. Všechny vítězství na domácí trati v Nové Pace pro něj však mají velkou cenu, vždyť drtivá většina fanoušků sleduje nejvíce právě Fejfara, který je tu doma.

Fejfar: Závody? Moje celoživotní láska.Zdroj: Václav Fejfar Racing

Jak zvládá těžké koronavirové období? „Je to pro nás opravdu hodně náročné. My se vlastně živíme stavěním závodních speciálu, takže to není dobré, navíc to závodění mi hodně chybělo,” odpovídá lužanský matador. „chtěl bych moc poděkovat sponzorům, kteří nás v této nelehké době opravdu podrželi. Klobouk dolů.”

Fejfar: Závody? Moje celoživotní láska.Zdroj: Václav Fejfar Racing

Na Fejfara v letošní sezoně čekala velká výzva v podobě účasti na bájnem Dakaru, kde měl startovat v bugině. Jenže to se minimálně na rok odkládá. „Na Dakaru bohužel letos startovat nebudeme. Období tomu nenahrává, ale rozhodně nic nevzdáváme a věřím, že se tam ukážeme v lednu 2022,” řekl Fejfar a přidal: „cítím se výborně a už se moc těším na příští autokrosovou sezonu, snad už se pojede mistrovství Evropy.”

Fejfar: Závody? Moje celoživotní láska.Zdroj: Václav Fejfar Racing