I tak patřil v týmu k nejlepším a předával mladším spoluhráčům svoje dlouholeté zkušenosti, které nasbíral během bohaté kariéry. Teď to však vypadá, že právě uplynulá sezona byla pro sedmatřicetiletého matadora poslední. „Říká se nikdy neříkej nikdy, ale teď už to tak vypadá. V tuto chvíli bych to nechal na tom, že to byla moje poslední sezona,” řekl Šulc.

Pravá spojka se zabijáckou střelou je odchovancem tradičního východočeského klubu (HBC Ronal Jičín). V roce 2006 přišel pro Šulce první velký přestup, když zamířil do Karviné, tedy týmu, který má vždy nejvyšší ambice. „Věděl jsem, že jestli chci dál házenkářsky růst, musím se posunout a odejít,” přiznal. S Karvinou vybojoval hned čtyři domácí tituly, vyzkoušel si Pohár EHF i Ligu mistrů. V roce 2010 přišel další krok v kariéře. Šulc se dohodl na angažmá ve Francii, kde podepsal týmu US Ivry Handball. „V klubu pařížského předměstí jsem odehrál opět čtyři roky. Poslední sezonu jsem strávil i díky přání zůstat po boku přítelkyně ve Francii v týmu Stella Saint Maur Handball, týmu čtvrté ligy,” zavzpomínal.

Pak už přišel návrat do Jičína, kde Šulc potvrzoval svoje nesporné kvality až do konce letošní sezony. A na co bude ve své kariéře nejvíce vzpomínat? „Nemám jediný bod, při kterém bych si řekl, že to byl vrchol kariéry. Když bych měl něco vypíchnout, tak to bude sezona před třemi lety, kdy jsme skončili s Jičínem na výborném čtvrtém místě. Podávali jsme celou sezonu kvalitní týmové výkony, to mi utkvělo v paměti,” uvedl Šulc.

Jičín skončil v letošním ročníku extraligy na solidním sedmém místě. Jak hodnotí svoji nejspíš poslední sezonu v dresu jičínského Ronalu? „O lepší umístění jsme se připravili sami, když jsme nezvládli domácí utkání s Kopřivnicí, což byla už série o 5. až 8. místo. Tím jsme se dostali do boje “jen” o konečné sedmé místo. Celkově mi sezona přišla jako na houpačce. Jednou jsme hráli výborně, poté se nám zase zápas nepovedl. Hluchá místa v jednotlivých zápasech nás stály lepší umístění, na druhou stranu se do týmu zapracovali i mladí kluci, což je skvělé. Tohle klub potřebuje,” doplnil končící Šulc, který poodkryl i svoje plány po kariéře. „Chtěl bych se věnovat více rodině a sobě. Mám několik koníčků, ke kterým jsem se během kariéry nedostal, jako jsou lyže, snowboard a podobně," uzavřel Šulc.