Předchozí
1 z 5
Další

Jakub Šeps: Cestování je můj svět!

Pro někoho jedna dekáda neznamená mnoho, ale v mém případě to je celý profesní život, který je spojen právě s jičínským Íčkem. Pořád si pamatuji, jak jsem se toho mrazivého únorového rána v roce 2010 doslova klepal před vchodovými dveřmi a bál se, co mne na první středoškolské praxi potká. Dopadlo to dobře a přes kostýmovanou postavičku Rumcajse a brigádníka jsem se dostal až na místo vedoucího.

Tým jičínského Íčka.Zdroj: archiv J. Šepse

Íčko je místem, které neslouží jenom turistům, ale ve velké míře i místním! Kdokoliv se nás může zeptat vlastně na cokoliv a my jakožto „živý google“ musíme vědět na všechno odpověď! Slova NE a NEVÍM neexistují! A to samozřejmě přináší spoustu zajímavých i vtipných situací. „Kde tu máte hobití městečko?“, „Je v Jičíně most, kde se věší takové ty zámečky pro zamilované? Já je totiž rád kradu!“ ,Rád bych se informoval na základní lidskou potřebu, a sice kde si koupím sex.“ Práce to je opravdu rozmanitá a nikdy dopředu nevíme, co nás vlastně potká a to je na tom právě to nejlepší! Tak přijďte pro radu, vstupenku, nebo třeba jenom pro úsměv, ty dáváme gratis.

Tým Íčka pro nadcházející turistickou sezonu.Zdroj: archiv J. Šepse

Jestli se nám daří? To musí posoudit jiní, ale například v minulém roce jsme vyhráli titul Informační centrum Královéhradeckého kraje a každoroční návštěvnost přesahuje 130 tisíc návštěvníků. To je mimochodem bezkonkurenčně nejvyšší číslo v Českém ráji! Já osobně, ale pokládám za nejdůležitější, že tady máme opravdu parádní tým dvaceti zaměstnanců a brigádníků, kteří Íčko neberou pouze jako práci, ale také jako svůj koníček. A prý je vidět, že jsme dobrá parta! Možná pro Vás bude novinkou, že pod nás patří i Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře a doslova i samotný loupežník Rumcajs s ženou Mankou.

Jakub jako Rumcajs.Zdroj: archiv J. Šepse

Cestování je doslova mou vášní i ve volném čase. Vždycky když potřebuji zregenerovat a odpočinout si od lidí nasadím na záda batůžek a vydám se na autobusové nádraží, nebo ještě lépe na letiště. Českou republiku mám moc rád a Český ráj ještě o kousek víc, ale v posledních letech mě to táhne spíš do exotických (a pro někoho i dost netradičních) destinací. Například již na konci tohoto týdne budu na cestě do Íránu. Zdá se to bláznivé? Možná je, ale je potřeba se zbavit předsudků. Navíc jakožto lovec levných letenek často navštěvuji méně turistická místa, kde je ale větší šance poznat obyčejný život místních.

Při cestách po Maroku.Zdroj: archiv J. Šepse

A aby toho cestování ještě nebylo málo, tak si v současné době dodělávám magisterské studium. A jak jinak než v oboru turismu, tedy abych byl úplně přesný: jde o Management cestovního ruchu. Studium při zaměstnání je opravdu náročné, ale jakožto workoholik a perfekcionista to s vypětím všech sil zvládám.

Vedoucí MIC Jičín Jakub Šeps.Zdroj: archiv J. Šepse