Jeho případ začal ve čtvrtek řešit Krajský soud v Hradci Králové. Soudní síň byla plná, na líčení se přišli podívat studenti, ale také synové páru, kteří už dříve v případu vypovídali na policii.

Průšvih se stal ráno 18. července minulého roku. Martina Komůrková seděla doma 
u stolu, právě přišla z ranní roznášky novin, a její v té době už bývalý muž ji napadl.

„Dopustil se jednání, které směřovalo k tomu jiného usmrtit zvlášť surovým způsobem," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová. Komůrka praštil ženu nejprve prkénkem na maso a poté bodal nožem. Mezi tím ji navíc měl držet před obličejem hadr napuštěný ředidlem.

Pro to, že Komůrka chtěl vraždit, mluví také znalecký posudek z oblasti zdravotnictví. „Realtivně méně účinný prostředek (prkénko) byl vystřídán mnohem více účinným (nůž)," je psáno.

Žena se nakonec zachránila. Po několika bodnutích totiž začala předstírat, že nedýchá, což útočníka zastavilo. Poté utekla z domu ven, kde se jí ujali sousedé, kteří zavolali záchranku i policii.

„Hádali jsme se kvůli penězům. Praštil jsem ji prkénkem. Nevím, proč jsem vzal nůž, ale myslím, že jsem ji bodl jen jednou. Pak jsem jí pomáhal," řekl obžalovaný. „Nechtěl jsem ji zabít," tvrdil.

Žena však měla více bodných ran, navíc jí zůstala 
v krku pěticentimetrová část kuchyňského nože, jímž na ni exmanžel útočil.

„Seděla jsem u stolu, najednou rána. Cítila jsem krev, pak jsem měla utěrku s ředidlem přes pusu a nos. Chytil mě do kravaty, škrtil mě. Nakonec se mi podařilo utéct, ale nevím, proč jsem měla bodné rány," popsala žena žádající odškodné ve 100 tisíc korun.

„Nůž byl zabodnutý v řádu milimetrů od životně důležitých tepen," popsali znalci. Upozornili však, že k posunu mohlo dojít až v době, kdy se poškozená po útoku pohybovala.

Proč se vlastně vše událo? „Zadlužil celou rodinu. Mámu napadal a nikde nepracoval," pronesl Petr Komůrka mladší. „Myslím že vraždu plánoval," doplnil syn, který svědčil proti otci.

Napadená to vysvětlovala tím, že se s mužem rozvedla. Což by jako důvod bral i znalecký posudek. „Je vztahovačný, závislý a žárlivý. Snadno reaguje afektivně," vypozoroval psycholog.

Jak se zachránila? Nedýchám, zahrála
Seděla u stolu, pila kafe. Právě přišla z ranní roznášky novin a zapisovala si, co všechno musí během dopoledne nakoupit. V tu chvíli ji však bývalý manžel (byla s ním měsíc rozvedena, přesto žili ve stejném domě) ostře napadl. Nejdříve prkénkem, poté dokonce nožem.
Martina Komůrková přesto skutek, který byl později kvalifikován jako pokus o vraždu, přežila. „Poškozená předstírala ztrátu dechu, proto útočník ukončil své jednání. Ona utekla a zachránila se," popsala ve spise státní zástupkyně Lenka Faltusová. „Škrtil mě, dala jsem ruku mezi jeho ruce a můj krk. Nevím, jak se mi nakonec podařilo utéct," doplnila napadená žena, jež skončila s částí nože zabodnutou v krku.