Holohlavý muž, toho času ve vazbě, je obžalován, že provozoval takzvaný stalking, tedy pronásledoval svou oběť, bývalou přítelkyni. A také, že ji znásilnil. Za tyto zločiny mu hrozí až deset let.

Jeho kauza včera pokračovala u Krajského soudu 
v Hradci Králové. A nebyl to poslední soudný den, líčení bylo totiž odročeno na třetí červnový pátek.

Co měl vlastně Černý spáchat?

Pár se seznámil v červnu 2012, potkali se, protože Černý byl ve vězení s jejím mužem, a ona ho podle jeho slov požádala o finanční prostředky. „Pomohl jsem jí oddlužit se," řekl Černý. Vztah se po nějaké době  změnil v intimní, což mělo skončit v květnu 2014. Žena tvrdí, že důvodem byl pervitin, který Černý užíval.

Znásilnění se mělo udát 
1. září minulého roku, v době, kdy už se nesměl Černý k bývalé přítelkyni přibližovat – a ani ji nijak kontaktovat. 
O tom rozhodl okresní soud 
v Kutné Hoře.

Jenže i on sám přiznal, že ženu kontaktoval – a to telefonáty či SMS zprávami. A navíc i osobně, což mělo vyústit ve znásilnění. „Jen jednou mi ujely nervy a dal jsem jí facku," dušoval se. Veškerou vinu svedl na matku a právničku bývalé přítelkyně.

„Řekla mi, že nikdy nechtěla, abych byl potrestaný," přesvědčoval. „Tak jsem jí řekl, ať neposlouchá matku a právničku."

Podle napadené ženy byl důvod útoku zřejmý. „Nedovedl akceptovat, že jsme se rozešli," řekla o vztahu s dvanáctkrát trestaným mužem.