V přesně nezjištěné době od ledna do začátku března letošního roku se však na místo měl několikrát opakovaně vrátit, a to již v doprovodu staršího z dvojice mužů. Pomocnou ruku jim měl rovněž nabídnout i sedmnáctiletý mladistvý.

"Z domu postupně měli společně odcizit přes 8 tisíc kilogramů knih, které měli odvozit do sběrných surovin, kde měli získat za zhruba 11 tisíc knih uložených ve 220 krabicích celkovou finanční částku přesahující 11 tisíc korun. Získané peníze si měli spravedlivě rozdělit a použít pro vlastní potřebu," uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl.

Skutků se měl třiadvacetiletý muž dopustit i přesto, že byl za podobný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen k odnětí svobody s podmíněnou výměrou a zkušební dobou. Ve věci bude probíhat zkrácené přípravní řízení.

"V případě prokázání viny tak hrozí třiadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky. Nejstaršímu z trojice provinilců hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Trestná činnost sedmnáctiletého mladistvého bude s ohledem na jeho věk řešena samostatně," dodal Brendl.