A o to právě dvě ženy projevily zájem. Přestože mluvily cizí řečí, prodavač pochopil, že si chtějí vybrat prsteny. Začal jim je tedy za pultem ukazovat a ony si je zkoušely. Ty, které si vybraly, ukládal do krabiček na šperky. Když byly s výběrem hotovy, chtěly platit dolary. Muž se jim snažil vysvětlit, že přijímá pouze koruny. Ženy tedy naznačily, že zajdou do banky a vrátí se. Krátce po jejich odchodu však muž zjistil, že mu ve výloze chybí celé plato s 21 čtrnáctikarátovými řetízky.

Po zhlédnutí kamerového systému, který má nainstalovaný v obchodě, zjistil, že v momentě, kdy se věnoval mladší ženě při výběru prstenů, starší žena z výlohy odcizila plato s řetízky a strčila do sukně se širokou kapsou. Vzniklá škoda bude upřesněna až po provedené inventuře.

K popisu žen: obě snědší pleti, okolo 50 let, silné postavy, vysoké asi 160 cm. Mladší měla černo-béžové triko a světlé kalhoty, druhá žena měla oblečené modro-bílé pruhované triko s krátkým rukávem a černou sukni. Obě měly vlasy sepnuté do drdolu a přes rameno kabelku.

Ihned po přijetí oznámení vyrazili jičínští policisté pátrat po ženách v rámci města. Šetřením zjistili, že tato prodejna nebyla jediná, kterou navštívily. Díky tomu máme podrobný popis žen zachycený na fotografiích. Dle dosavadního šetření se však kradlo jen ve výše zmíněné prodejně.

Neznámé ženy se dopustily trestného činu krádeže, za což jim v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Policie žádá veřejnost, pokud má někdo informace k osobám na záznamu nebo k události, která se v obchodě odehrála, aby ji předal jičínským kriminalistům na čísle 974 533 445, nebo cestou bezplatné linky tísňového volání na čísle 158.

nprap. Bc. Jan Čížkovský