Mnozí však tato varování berou na lehkou váhu. Jako například řidička osobního vozidla Škoda Fabia, která v pátek 4. března odpoledne ponechala ve voze, který zaparkovala před prodejnou v Libuni, kabelku.

Jaké bylo její překvapení, když se po deseti minutách vrátila a zjistila, že jí někdo u vozidla rozbil okno a ze zadního sedadla odcizil kabelku, ve které se nacházely dioptrické brýle a svazek klíčů.

Celková škoda byla vyčíslena na téměř 3 tisíce korun. Případ šetří sobotečtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Řídil, i když nesměl
V pátek 4. března krátce po druhé hodině ranní kontrolovala policejní hlídka ve Vysokém Veselí osobní vozidlo Škoda Felicie, které řídil šestadvacetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili zajímavé skutečnosti.
Řidič byl totiž opilý, což potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala 1,23 promile alkoholu a navíc má rozhodnutím Městského úřadu v Jičíně vysloven do roku 2017 zákaz řízení všech motorových vozidel.
Z tohoto důvodu si následně vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Za volantem seděl „neřidič"
Na řidiče si hrál v sobotu 5. března odpoledne dvacetiletý mladík z Kopidlenska, který si bez dovolení matky vzal její osobní vozidlo Škoda Octavia a vyrazil na cesty. V Úněticích ho ke své smůle kontrolovala policejní hlídka, která zjistila, že není držitelem potřebného řidičského oprávnění.
Policisté případ zadokumentovali a předali k vyřízení místně příslušnému správnímu orgánu.    por. Hana Klečalová