Pachatelům se sice podařilo i s lupem utéct, ale ne daleko. Schovali se do vozu Fiat Ducato, který měli zaparkovaný v Tyršově ulici. I když si mysleli, že mají vyhráno, opak byl pravdou. Po jejich stopách se vydal psovod se služebním psem, který je po chvilce u vozu vyštěkal. Mladší z mužů ležel na sedadlech a dělal, že spí. Nejdřív nechápal, proč má z vozu vystoupit, a už vůbec se mu nechtělo otevřít dveře od nákladového prostoru.

Když ale viděl „smějícího" se psa, už neodporoval a vůz opustil. Neustále se ale vymlouval, že auto není jeho, ale kamaráda, který je na návštěvě u své známé, a že zadní dveře nejdou otevřít. Nakonec je s pomocí policistů otevřel.

Jaké bylo překvapení, když uvnitř našli jeho parťáka a pytel plný cigaret. Pochopitelně těch, které zmizely ze stánku. Jednalo se o 500 krabiček cigaret různých značek, dvě balení tabáku, cigaretové filtry a další zboží v celkové hodnotě 39 469 korun.

Oba muži ve věku 36 a 41 let poté skončili s pouty na rukou na policejní služebně, kde si ve zkráceném přípravném řízení vyslechli podezření z přečinu krádeže, za což jim hrozí až dva roky vězení. Nutno zdůraznit, že to nebyla jejich první krádež, v minulosti byli za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzeni.   PČR