„Muž vystupoval jako voják na zahraniční misi v Iráku a Sýrii. Sblížili se natolik, že žena neváhala zaplatit postupně téměř 250 tisíc korun. Podvodník ji totiž i v tomto případě požádal, zda k ní může zaslat balík. Jeho doprava však souvisela s několika poplatky přepravní společnosti a poplatkem na hranicích,“ popsal policejní mluvčí Lukáš Vincenc. A důvěřivá žena vše uhradila převody ze svého bankovního účtu.

Domnělý voják ji následně ještě žádal o další peníze na zařízení jeho nového pasu, neboť ji sliboval, že za ní přijede. Část peněz žena poslala, ale poté už napsala, že další nepošle a internetový přítel se měl následně postupně odmlčet.

„Případ nyní šetříme pro spáchání trestného činu podvod, za který pachateli při dopadení a odsouzení může hrozit až pětiletý pobyt ve vězení,“ informoval policejní mluvčí a dodal, že podobné případy nejsou bohužel ojedinělé. Podvodníci vystupují v konverzaci jako vojáci, lékaři či námořníci na zahraničních misích. Na takové podvody už naletělo velké množství důvěřivých lidí. Ti žadatelům posílají své peníze na vymyšlené poplatky a než samotný podvod prohlédnou, přijdou mnohdy o statisíce.