Většina obyvatel kvituje, že  kamery ve městě jsou. „Byl to jeden z požadavků lidí, aby se zvýšila bezpečnost ve městě," komentoval starosta Nového Bydžova Pavel Louda.

„Pro nás je nový kamerový systém přínosem. Máme k němu neustálý přístup, takže můžeme nejen dodatečně hledat podklady k trestné činnosti, ale především máme okamžitý přehled o dění ve městě a můžeme hned reagovat na vzniklé potíže. I když zajišťujeme běžnou hlídkovou službu, přece jen policisté nemohou být všude," doplnil Václav Tichý.

„Především starší generace je s kamerami spokojená. Věřím, že se kriminalita ve městě podstatně sníží," řekl nám Ondřej Neuman z bydžovské radnice. Kamery pokrývají riziková místa – parky a Masarykovou náměstí.

Místostarosta Bydžova Bohumil Orel dodal, že rada schválila druhou etapu pořízení kamerového systému. V té myslí na parkoviště u nemocnice nebo autobusový terminál, který se začne letos budovat.

„Kamery? Tak nás mohou všichni kontrolovat. Je to tak trochu omezování soukromí," řekla nám paní Ivana, která nechtěla být jmenována.

„Občas do Bydžova jezdím a hlavně večer to bylo na Masarykově náměstí o strach. Uvidíme, co se změní, až začnou první teplé dny," říká Jan Procházka z Hradecka.