Domácí kutilové

Své o tom vědí tři třicátníci - dva muži a žena - z Královéhradecka, kteří za to, že konopí pěstovali, mohou skončit ve vězení na dva až deset roků.

Šestatřicetiletý muž podle obvinění od podzimu loňského roku do současné doby vypěstoval ve třech cyklech celkem šestatřicet rostlin konopí, ze kterých vyrobil 240 gramů marihuany.

Další rostliny podle policistů pěstoval od roku 2016 společně s sedmatřicetiletým obviněným poté, co vnitřní prostory domu upravili jako pěstírnu.

Společně se pak měli i s obviněnou ženou podílet na chodu pěstírny a vypěstovat tak celkem 116 rostlin konopí s květenstvím, 39 rostlin konopí bez květenství a 53 rostlin s počínajícím květenstvím.

K dopěstování těchto rostlin nedošlo díky zásahu policistů.

Sedmatřicetiletému obviněnému a dvaatřicetileté obviněné je rovněž kladeno za vinu, že v průběhu letošního roku  v jiném domě na Královéhradecku, kde společně žili, pěstovali v pěstírně v přízemí domu a v podkroví další konopí.

Celkem zde vypěstovali 17 kvetoucích rostlin, 35 sazenic a 188 konopných řízků. Jednu rostlinu přitom stačili sklidit a usušit.

I v tomto případě ke sklizení zbývajících rostlin nedošlo vlivem zásahu příslušníků policie. Policejní komisař ze dvojici mužů a ženu obvinil pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropnímu látkami a s jedy s trestní sazbou od dvou do deseti let.