Novopačtí policisté pátrají od pátku 27. ledna po neznámém pachateli, který v jedné z prodejen odcizil 38 čokolád v celkové hodnotě 1.296 korun. Případ šetří jako přestupek proti majetku.

Krátce před sedmnáctou hodinou „zaútočil" jeden z nájemníků ubytovny v Nové Pace na dveře sousedů, z jejichž bytu se údajně ozýval hluk. Dveře jeho „bušení" nevydržely a na dvou místech je promáčkl. Majitel vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

V odpoledních hodinách se obrátil na policii muž z malé obce na Jičínsku s tím, že má problémy s jistou ženou, která se mu měla vloupat do bytu, do kterého si údajně vodí i návštěvy. Policisté oznámení prověřili a přitom zjistili, že se nezakládá na pravdě. Žena totiž v bytě legálně bydlí a má zde své osobní věci. Obě strany si nakonec za přítomnosti hlídky vše vyjasnily a vzhledem k tomu, že nedošlo k protiprávnímu jednání, více se případem policisté nezabývali.

Jičínští policisté pátrají po osobním vozidle Peugeot 309 červené barvy, které neznámý pachatel odcizil v Jičíně ve Fügnerově ulici. V době krádeže se uvnitř nacházely doklady od vozidla a další věci. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na 3 tisíce korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Ve večerních hodinách zamířili novopačtí policisté do Lázní Bělohradu, kde pracovníci technických služeb při odklízení sněhu těžkou technikou částečně shrnuli zeminu na soukromém pozemku, což se pochopitelně nelíbilo jeho majitelce. Pracovníci následně ženu ujistili, že pozemek uvedou do původního stavu.

Po jednadvacáté hodině upozornil anonym na hluk, který měl vycházet z jedné z ubytoven v Jičíně. Po příjezdu hlídky byl na místě naprostý klid a k žádnému rušení ostatních nájemníku nedocházelo.

V pozdních nočních hodinách měla obsluha jedné z restaurací v Jičíně fyzicky napadnout hosta. Věc na policii oznámila jeho manželka, která byla viditelně pod vlivem alkoholu. Policistům sdělila, že vlastně o incidentu nic neví, pouze to, že její manžel leží doma na ubytovně a bolí ho noha. Z tohoto důvodu policisté zamířili na uvedenou ubytovnu, kde muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, která u něj prokázala 1,94 promile alkoholu. Není snad ani třeba dodávat, že nebyl schopen jakékoliv komunikace. I tak mu policisté sdělili, aby věc oznámil, až bude střízlivý. Poté hlídka zavítala i do restaurace, kde mělo k napadení dojít. Obsluha potvrdila, že skutečně v restauraci byl. Údajně zde vypil pět jedenáctistupňových piv a odlivku tvrdého alkoholu, a protože začal obtěžovat ostatní hosty, byl z restaurace vyveden. V žádném případě ale neupadl ani do něj nikdo nestrčil. Po jeho odchodu se přišla jeho žena zeptat, proč manžela vyhodili. O tom, že by byl zraněn, se prý nezmínila.

Do nepříjemné situace se dostal v sobotu 28. ledna nad ránem řidič nákladního vozidla Volvo v Jičíně, který na kluzkém povrchu vozovky v Soudné zablokoval kamionem vjezd do ulice. Situaci mu nakonec pomohli vyřešit hasiči, kteří vozidlo vyprostili. K žádné škodě na majetku nedošlo.

Po druhé hodině ranní zamířili novopačtí policisté do Tyršovy ulice, kde mělo dojít k rušení nočního klidu. Policisté na místě zjistili, že v jednom z barů hrála příliš nahlas hudba. Poté co ji obsluha ztišila, byl již klid.

V odpoledních hodinách vyjeli jičínští policisté spolu s hasiči a záchrannou zdravotnickou službou do ulice Přátelství, kde v jednom z bytů upadl starší muž, který nemohl vstát. Hasiči byt otevřeli a muž poté skončil v rukou lékařů.

Po patnácté hodině našli pracovníci v jednom ze supermarketů v Jičíně v Hradecké ulici platební kartu. Na místo vyjeli městští strážnici, kteří kartu převzali a zaevidovali jako nález.

Krátce po sedmnácté hodině se obrátila na policii ostraha supermarketu v Jičíně na autobusovém nádraží s tím, že mají problém s bezdomovkyní, která se od rána zdržuje v prodejním prostoru, který nechce opustit a budí zde veřejné pohoršení. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o sedmašedesátiletou důchodkyni z Mladoboleslavska, které domluvila a vysvětlila, jak se má na veřejnosti chovat.

Zřejmě přemíra vypitého alkoholu měla v pozdních nočních hodinách za následek rozepři na rodinné oslavě v Nové Pace, při které došlo k fyzickému napadení mezi příbuznými. Případ šetří novopačtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V neděli 29. ledna krátce po třetí hodině ranní zamířili kopidlenští policisté do Dětenic, kde v jedné z restaurací řádil opilý muž, který kopal do zdi a napadal ostatní hosty. Ještě před příjezdem hlídky muž usnul. Vzhledem k tomu, že nebyl nikdo zraněn a nedošlo ani ke škodě na majetku, policisté věc na místě vyřídili domluvou.

Po poledni vyjeli hasiči v Nové Pace do Lomnické ulice, kde mělo dojít k požáru sazí v komíně jednoho z rodinných domů. Nakonec se ukázalo, že k žádnému požáru nedošlo. Hasiči navíc zjistili, že kamna, která vedla do komína, byla vlažná. Proč oznamovatel požár nahlásil, není zřejmé. Není vyloučeno, že šlo o neshody mezi sousedy.

Krátce po třinácté hodině měla u Vysokého Veselí pobíhat po silnici kráva. Kopidlenští policisté kontaktovali majitele, který krávu odchytil a odvedl. Věc na místě policisté vyřešili domluvou.

V podvečerních hodinách zamířili novopačtí policisté spolu se zdravotnickou záchrannou službou do Komenského ulice, kde ležel silně opilý osmadvacetiletý muž. Vzhledem k jeho stavu skončil v jičínské nemocnici, odkud byl převezen s 3,32 promile alkoholu do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové.

Večer došlo k požáru sazí v komíně jednoho z rodinných domů v Podhradí. Naštěstí nedošlo k žádné škodě na majetku. Věc na místě vyřešili přivolaní hasiči.

Před třiadvacátou hodinou se obrátil na policii muž z Jičína s tím, že v Markově ulici běžel kolem zaparkovaného osobního vozidla, ve kterém seděl asi třicetiletý muž. Když se po dvaceti minutách vracel zpět, vozidlo stálo na stejném místě a muž uvnitř spal. Oznamovatel na něj zaťukal s tím, zda nepotřebuje pomoc. Rozespalý muž mu pouze odpověděl, že si své problémy vyřeší sám. Vzhledem k velmi chladnému počasí vyjela na místo policejní hlídka, která však již nikde uvedené vozidlo nenašla.

por. Hana Klečalová