V úterý v jejich kauze rozhodl Krajský soud v Hradci Králové. Věra Kracíková byla odsouzena za podvod a pozměnění platebního prostředku 
k pětileté podmínce. Pokud se v ní proviní, půjde do vězení naq dva roky. Navíc musí zaplatit škodu 300 tisíc. Její muž Jaroslav za přečin zatajení věci má podmínku dlouhou rok a půl. Ženě hrozilo až osm let nepodmíněně, jejímu partnerovi rok.

Pár se ihned odvolal. Státní zástupce, se tohoto práva vzdal. Je pravda, že manželé Kracíkovi celou dobu procesu vinu odmítali.

Přesto byli odsouzeni za to, že se pokusili paděláním platebních příkazů získat peníze na kauci, již by zaplatili za prouštění jejich syna. Suma, kterou potřebovali, byla půl milionu, 200 tisíc měli našetřeno. Zbytek se pokusili získat z účtů bývalých obchodních partnerů jejich syna. 
V zimě a na jaře roku 2013 je Kracíková házela do sběrných boxů u bank v Pardubicích, Praze a Teplicích. V plánu měli získat 800 tisíc.

V jednom případě byli úspěšní, banka jim vyplatila 300 tisíc. „Kdyby byly podpisy zfalšované, banky by neposlaly peníze. Pokud banka transakce udělala, musely být pravé," pronesl Kracík. „Tvrzení, že je nepodepsali, považuju za nepravdivé," řekl. Podle něj měly být peníze od obchodních partnerů vyrovnáním dluhu vůči jeho synovi.

Poškození však tuto verzi odmítli. „Podpis je podobný mému, ale není psaný švihem, nýbrž pomalu," vysvětlil jeden z nich.

Kracíkovou usvědčovaly 
z ukládání příkazů do sběrných boxů záznamy kamer u poškozených finančních ústavů a pak také jedna pracovnice banky v Pardubicích. „Pomáhala jsem paní s obsluhou boxu," řekla Věra Musilová. Příkazy již měla žena 
v černém vyplněné, spolu jen odtrhly originál a vhodily ho do schránky. Svědkyně později poznala Kracíkovou na záznamu z bankovní kamery.

To vše rozhodlo o odsouzení manželského páru.

I syn byl odsouzen - za podvody dostal 7,5 roku
Nejen rodiče byli odsouzeni za podvody. Také jejich syn Petr Kracík byl uznán vinným. Jenže z podvodů mnohem většího rozsahu, a proto i jeho trest je úplně jiný. Jako majitel dvou pardubických autobazarů totiž připravil klienty o 20 milionů korun, za což dostal sedm a půl roku. Nepodmíněně.
Státní zástupce Kracíka obvinil, že v letech 2011 a 2012 připravil o peníze či auta dvacítku lidí a firem. Pod záminkou výhodného nákupu a následného prodeje aut si například  od dvou mužů  vypůjčil  6,5 milionu korun. Věřitelé však přišli o auta i finance. Jindy si půjčil od jedné společnosti peníze, slíbil, že za ně dodá auta. Nesplnil to. Kromě toho si sjednával statisícové půjčky, za něž měla být zástavou vozidla, o nichž tvrdil, že patří jemu. Půjčky nesplatil a věřitelé nedostali ani vozy, protože mu nepatřily.