Jeho otec, ředitel nemocnice v Liberci, se nebál ostrých slov. Pustil se do boje za osvobození svého syna, založil internetové stránky s mottem: Pravda vítězí.

V současnosti dvaadvacetiletý Lukáš Nečesaný byl v lednu odsouzen k šestnáctiletému trestu za napadení kadeřnice v Hořicích. V červenci mu pak Vrchní soud v Praze snížil trest o tři roky. Případ se stal v únoru 2013. Napadená třiapadesátiletá žena vypověděla, že před zavírací dobou přišel do kadeřnictví mladík, který jí zasadil do hlavy šest ran polenem.
Z provozovny pak zmizely její doklady a 10 tisíc korun.

Těžce zraněnou ženu nalezl její syn, který se v kadeřnictví náhodou zastavil. V nemocnici strávila několik dní v umělém spánku. „Je mi líto, co se poškozené stalo. Ten, kdo jí to udělal, by měl být potrestán," řekl Nečesaný u soudu. „Trvám na své nevinně," dodal.

Přiznal, že do kadeřnictví vešel krátce před zavírací dobou, ale žena ho prý odmítla ostříhat, a tak šel pryč. Jeho otec Luděk se poté vrhl do války s policisty. Vytvořil webové stránky, sbíral výovědi svědků. Nebral si servítky. „Kriminalisté předvedli prasárnu," pronesl například. „Můj syn by musel být Spiderman, aby všechno stihnul," upozornil.

Strana odsouzeného dokonce nabídla soudu údajného pachatele, ale vše vedlo právě pouze ke snížení délky vězení.

Soud se opíral o fakt, že napadená žena Nečesaného poznala. Předseda senátu odvolacího soudu Jiří Lněnička vysvětlil: „Poškozená řekla, že pak vstoupil takový študáček gympláček. Ať se na nás pan obžalovaný nezlobí, ale takovému popisu odpovídá právě on."

Druhá strana však právě tento fakt zpochybňovala. „Byly tam zcela jasné manipulace s rukou ženy, která se probrala čerstvě z kómatu, aby podržela prst na určitém obrázku, a také popsala pachatele úplně jinak, než jak vypadá můj syn. Lukáš se jim hodil, aby mohli případ uzavřít," prohlásil Nečesaný senior, otec odsouzeného.

„Policisté v průběhu celého vyšetřování postupovali podle platných zákonů. Na základě shromážděných důkazů ukončili vyšetřování a podali návrh na podání obžaloby na obviněného, o jehož vině či nevině výhradně rozhoduje soud," reagovala mluvčí policie Iva Kormošová.

Další kauzy, které vzrušily východní region

Které případy jsou největší? Ty 
s nejvyšším trestem, nejvyšší škodou, zločiny na dětech? Je velmi těžké to posoudit, proto se mezi kauzy roku dostaly i takové, které na první pohled nevypadají tak závažně. Jde prostě o průřez rozsudky a případy, které musel řešit Krajský soud 
v Hradci Králové. Případ matky, jež zabila své dvě děti je hrůzný její chladnokrevností, soud s polskými zloději zvanými navrtávači se zase vymyká počtem domů, které vykradli. Líčení zabývající se podvodem, z něhož je obžalovaný Alexander Dostál, je zvláštní celkovou škodou – vždyť měl lidi obrat o více ne 420 milionů. A další případy? Pacient se například dohodl s nemocnicí na odškodném po osmnácti letech, rodiče stojí před soudem kvůli tomu, že synovi přestali dávat inzulin a on zemřel, či vražda seniorky, za níž byl odsouzen mladík, v jehož prospěch lidé sepisovali petice.