Až před několika dny zjistil, že ani jeho dům, ani pozemek mu už za chvíli nebudou říkat pane.

Dozvěděl se, že na ně byla podána žádost o vklad do katastru nemovitostí cizí firmou. S jejím zástupcem před čtyřmi lety podepsal smlouvu o zajišťovacím převodu vlastnického práva, když si chtěl vzít půjčku. Ve smlouvě se ale tehdy zavázal uznat dluh vůči firmě ve výši 900 tisíc.

Podezření z podvodu začala prošetřovat v těchto dnech poté, co muž přišel případ nahlásit, náchodská kriminální policie. Vyšetřovat se bude i v Praze, kde firma sídlí.

„Zástupce firmy měl muže při podpisu ujistit, že smlouvu ani nemusí pořádně číst, že je zcela v pořádku. Měl tvrdit, že uvedený dluh slouží k tomu, aby dostal částku v celé výši, o níž žádal. Při předkládání listin k podpisu prý zástupce velice spěchal, že je časově velmi vytížen, muž tedy papíry detailně nepročítal, jen na určeném místě podepisoval. Když podepsal, zástupce si sbalil papíry s ujištěním, že mu do čtrnácti dnů přijde originál smlouvy s podpisem druhé strany poštou, stejně tak i peníze. Ovšem nic z toho se až do současné doby nestalo," popsala náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová. Policie varuje, aby lidé řádně četli, co podepisují, a nedostali se tak zbytečně do problémů.