Muž nastoupil koncem ledna tohoto roku do jedné z firem v Jičíně na pozici manipulačního dělníka, nicméně jeho docházka byla natolik nepravidelná, že s ním po 14 dnech ukončili pracovní poměr. Bývalý zaměstnanec se však hned poté ozval vedení, kterému sdělil, že sice k firmě nastoupil na tuto pozici, avšak ve skutečnosti je tajně nasazený kriminalista, který měl za úkol sledovat případ. S pracovníkem si měl dokonce domluvit schůzku před budovou Policie ČR, kde ho s celým případem seznámil. Dále se s ním měl domluvit na umístění odposlouchávacího zařízení a také GPS modulů do zboží, které firma zpracovává a odváží.

Napadení baseballovou pálkou.
Útočník napadl kamaráda baseballovou pálkou. Přiznal se, hrozí mu dvouletý trest

„Po vzájemné dohodě měl věrohodný recidivista přijet do provozovny s dodávkou, kterou si nechal naložit zbožím za téměř čtyřicet tisíc korun. S příslibem vrácení zboží do konce směny s dodávkou odjel. „Tajně nasazený kriminalista“ se však nevrátil, a proto se firma rozhodla obrátit na policii a celý případ konzultovat," popsala policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Jelikož jičínští kriminalisté na žádném takovém případu nepracovali, a zmíněného „kolegu“ ani neznali, začali aktivity falešného kriminalisty vyšetřovat.

Divoká noční honička na Jičínsku. Muž řídil bez oprávnění a pod vlivem drog
Divoká noční honička na Jičínsku. Muž ujížděl bez oprávnění a pod vlivem drog

Tím však působení podvodníka na Jičínsku neskončilo. Koncem března měl z nezajištěného pozemku odcizit dvě kostky hliníkového lešení a vytrhnout zámek od kůlny, ze které sebral různé stavební a zahradní pomůcky a vybavení. Škoda přesáhla 100 tisíc korun.

„Krádeže se dopustil i přesto, že byl minulý rok za stejný trestný čin pravomocně odsouzený k podmíněnému trestu," doplnila policejní mluvčí a potvrdila, že trest se může vyšplhat až na pětiletý pobyt za mřížemi.