Na sobotu 27. ledna totiž nevzpomínal v dobrém šestadvacetiletý muž, který se měl před šestnáctou hodinou na Masarykově náměstí v Nové Pace vzdálit od svého automobilu Renault Clio tmavě modré barvy. Při odchodu ponechal vůz lehkovážně nastartovaný a nezajištěný s klíčky uvnitř. Tuto ideální nabídku nemohl přehlédnout kolem procházející provinilec, který usedl za volant a s autem odjel. V zavazadlovém prostoru měl majitel navíc uloženou sadu čtyř kol. Chmaták se tak měl svým jednáním dopustit přečinu krádeže, za což mu v případě dopadení a prokázání viny hrozil trest odnětí svobody na dva roky.

Kriminalisté v těchto dnech obvinili z přečinu krádeže pro ně dobře známého osmadvacetiletého recidivistu, který se měl od začátku letošního roku opakovaně dopustit několika krádeží, a to převážně na Novopacku. Soudce poslal obviněného do vazební věznice. 

Do rána změnilo auto majitele

Sobotka - Čtyřiadvacetiletý muž své motorové vozidlo VW Caddy šedé barvy zaparkoval na volně přístupném neoploceném pozemku u svého domu na Sobotecku. Jaké bylo jeho překvapení, když ho následujícího rána na svém místě již nenašel. Nutno podotknout, že chmaták to měl velice snadné, jelikož majitel vozidlo žádným způsobem nezabezpečil a ponechal ho odemčené. Předběžná škoda je stanovena na částku kolem dvaceti pěti tisíc korun. Policisté obvodního oddělení Sobotka tak v současné době zahájili úkony trestního řízení pro přečin neoprávněného užívání cizí věci. Provinilci v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.