Poprvé kradl v sobotu 10. května na ubytovně v Dětenicích, kde svému známému, který byl v zaměstnání, odcizil z batohu 8500 korun. V noci na 22. května vnikl společně se svým o dva roky starším kamarádem v Hradecké ulici do neuzamčeného vozidla Renault Twingo, ze kterého odcizili 3 airsoftové zbraně v hodnotě 20 tisíc korun.

Nejvíce kradli od středy 11. června do soboty 14. června. To se vloupali do nákladního vozidla Daf, které bylo zaparkované v Dělnické ulici v Jičíně. Uvnitř odcizili sadu žárovek a autonavigaci, kterou údajně hodili na střechu nedalekého supermarketu. V noci na pátek 13. června vnikli v Jičíně v Denisově ulici otevřeným oknem do kanceláře, kde odcizili inkoustovou tiskárnu, klíče, pánské horské kolo Vertec a z pergoly na dvoře pak lahev koňaku.

Ve své „krasojízdě" pokračovali v sobotu 14. června, kdy se v jičínské ulici M. Koněva vloupali do dvou nákladních vozidel Man a Daf, ze kterých si odnesli palubní jednotky na odečet mýtného, mobilní telefon, navigaci TomTom a další věci. Poté se v Seifertově ulici „podívali" do vozidla Citroen Berlingo, ze kterého odcizili přístroj Testo na měření emisí, endoskop, osobní doklady, platební kartu a další věci.

Jedním z posledních objektů, který „navštívili", byla střední škola na Komenského náměstí, kde si z kantýny odnesli cukrovinky a příruční pokladnu s hotovostí. Nejmladší z nich navíc okradl i kamarádku, které z vozu odcizil mobilní telefon Samsung a tablet Prestigio. Ze zoufalství dokonce kradli i měděné parapety, které skončily ve sběrnách druhotných surovin. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobili, byla vyčíslena na 176 tisíc korun.
Jičínští kriminalisté se všemi případy velmi intenzivně zabývali a na základně provedeného šetření a zajištěných stop povedenou partičku odhalili a následně zadrželi. Dopadení se sice nejdřív k ničemu neměli, ale nakonec pochopili a ke všemu se přiznali.

Nutno zdůraznit, že všichni tři „jedou v drogách" a vzhledem k tomu, že ani jeden z nich nepracuje, získávali peníze krádežemi. Od drog si ale teď budou muset odpočinout. Dva z nich, 19letý a 21letý, totiž skončili ve vazební věznici, kam je poslal soudce Okresního soudu v Jičíně. Třetí sice zůstal na svobodě, ale vyhráno nemá, neboť i jemu hrozí pobyt za mřížemi. Za přečiny krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.   PČR