Muž je podezřelý, že vraty vnikl na pozemek, vypáčil  přineseným šroubovákem zámek u hospodářského stavení a dále okno u chalupy s úmyslem vniknout dovnitř. Tam se však již nedostal.

Poté, co se totiž chvíli před tím objevil v této rekreační oblasti, nezůstalo jeho podezřelé chování lhostejné všímavým občanům a vzájemně se zalarmovali. Jeden ze sousedů se vydal k místu, kam měl tento muž namířeno a skutečně jej přistihl  přímo při činu. Zloděje zadržel bezprostředně poté, co uslyšel řinčení skla z rozbitého okna chalupy se šroubovákem v ruce.  Současně zavolal na linku 158 a muže držel až do příjezdu policejní hlídky. Duchapřítomně současně telefonicky kontaktoval i majitele poškozeného rekreačního objektu.

„Zadržený muž je rovněž podezřelý, že začátkem února vnikl ve stejné obci na pozemek další rekreační chalupy. Zde poškodil šroubovákem vchodové dveře jak u chalupy, tak u stodoly. Po překonání mříže odtud odcizil pánské jízdní kolo v hodnotě 5 tisíc korun," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Policistům není obviněný muž neznámý. Již v minulosti byl za obdobnou trestnou činnost několikrát soudně trestán. V lednu 2013 byl propuštěn na svobodu v rámci amnestie. Za vloupání mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.