Policie ČR
Krajské ředitelství
Královéhradeckého kraje
Uvnitř vše prohledal, ale nic zde neodcizil. Stejně si počínal i ve vedlejší kanceláři. Celková škoda byla vyčíslena na 25 korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Víkendové zpravodajství - Během uplynulého víkendu měli policisté na Jičínsku napilno.

V pátek 28. října po druhé hodině ranní oznámila na linku 158 žena ze Sobčic, že postrádá svoji patnáctiletou dceru, která s největší pravděpodobností utekla z domu oknem. Žena dále uvedla, že si dcera, která i přes vyslovené zákazy utíká z domu, nechala v pokoji mobilní telefon. Policisté prověřili několik adres jejich kamarádů a kamarádek a další místa, ale slečnu nikde nenašli. Ta se nakonec krátce před desátou hodinou dopolední vrátila sama domů. Prý byla po celou dobu u svého kamaráda.

Nad ránem zamířili kopidlenští policisté do Libáně, kde mělo dojít v jednom z domů v Tyršově ulici k napadení. Hlídka na místě zjistila, co se vlastně stalo. Krátce před pátou hodinou ranní se vrátil domů opilý třiadvacetiletý mladík, kterého doprovázel kamarád. Na společné chodbě domu hulákali, čímž vzbudili souseda, kterému se to nelíbilo, a snažil se zjednat pořádek. Do toho na chodbu vyšla matka mladíka a přitom došlo k strkanici, při které žena upadla a stěžovala si na bolest nohy. Policistům sdělila, že nic oznamovat nechce, pouze požádala o zavolání záchranné služby, která ji převezla na ošetření do nemocnice.

V dopoledních hodinách se obrátila na linku 158 žena z Vitiněvsi s tím, že ji napadl přítel, se kterým má déletrvající spory a přitom ji vzal peníze na hru v automatech. Službu konající policista volal ženě zpět a ta mu již sdělila, že se vlastně nic nestalo, že se přítel vrátil domů a již nic oznamovat nechce. Přesto na místo vyjela policejní hlídka, které oznamovatelka sdělila, že si chtěla zavolat záchrannou službu, protože jí bolelo břicho a přitom si spletla číslo a zavolala na linku 158. Z tohoto důvodu jí policisté sami zavolali záchrannou službu, která ji převezla do jičínské nemocnice.

Po třiadvacáté hodině se měl na čtyřpruhu ve směru na Úlibice nebezpečně pohybovat neznámý muž. Na místo vyjela policejní hlídka, která již chodce zastihla mimo vozovku. Policisté věc na místě vyřídili domluvou.

V sobotu 29. října po jedné hodině ranní oznámil na linku 158 řidič, že na silnici za odbočkou na Kozojedy stojí podezřelé osobní vozidlo Škoda Felicia, ve kterém sedí jedna osoba a druhá chodí kolem s baterkou. Oznamovatel dále uvedl, že u vozidla nezastavil, protože není blázen a jen to dává na vědomí. Hlídka na místě zjistila, že zde řidič zastavil z důvodu poruchy vozidla.

Na rušení nočního klidu upozornil krátce po jedné hodině muž ze Sobotky, který nemohl spát kvůli nastartovanému kamionu ve Spyšovské ulici. Policejní hlídka na místě zjistila, že se jedná o chladící vůz, který ale nebyl nastartovaný, pouze „běželo" chlazení.

Před osmou hodinou ranní měli kolem rybníka u Starého Místa střílet myslivci, kdy broky dle oznamovatele „skákaly" po střeše jeho rodinného domu. Policisté vše prověřili, ale nikde myslivce nezastihli. Nakonec muž uvedl, že se jen domníval, že by to mohly být broky, protože mu údajně něco padalo na střechu. Co to bylo, již policisté nezjistili.

Po deváté hodině dopolední se obrátil na linku 158 mladík s tím, že jemu a jeho přítelkyni vyhrožovali v Lužanech nějací tři muži. Dále uvedl, že se mu podařilo utéct, ale jeho dívce ne, a tak má o ni strach. Hlídka oznámení prověřila a přitom zjistila, že k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo. Slečna policistům sdělila, že jí nikdo nevyhrožoval, a že na místě zůstala sama dobrovolně. Její přítel prý nic nepochopil. Více od policistů nežádala.

V dopoledních hodinách řešili hořičtí policisté neshody v rodině, které vznikly ohledně satelitu. Ten si chtěl odstěhovat syn, což se nelíbilo jeho otci a dohadovali se, komu vlastně patří. Nakonec se za přítomnosti policistů dohodli na tom, že satelit zůstane na svém místě.

Dopoledne ležel na silnici v Nové Pace ve Školní ulici vystříkaný práškový hasicí přístroj. Policisté pátrají, kdo přístroj v ulici pohodil.

V odpoledních hodinách oznámila na policii žena z Miletína, že na zahradě u sousedů napadl pes ovci. Hlídka na místě zjistila, že pes i napadená ovce patří jednomu majiteli, který však nebyl doma. Policistům se podařilo kontaktovat jeho kamaráda, který psa odvedl. Nakonec se jim podařilo zkontaktovat i majitele zvířat, kterého o celé situaci vyrozuměli

Po dvaadvacáté hodině vyjeli jičínští policisté do jedné z ubytoven v Hradecké ulici, kde si nájemníci stěžovali na hlasitou hudbu. Policisté věc na místě vyřídili domluvou.

Před třiadvacátou hodinou přijali sobotečtí policisté oznámení o tom, že mladiství v jedné z místních restaurací popíjejí alkohol. Policisté oznámení prověřili a zjistili, že se v restauraci nacházejí pouze zletilé osoby.

V pozdních nočních hodinách vyjeli hořičtí policisté do jedné z místních heren, kde měla parta lidí „dělat bordel" a házet na zem sklenice. Nutno podotknout, že se oznámení nezakládalo na pravdě, neboť zde žádný hluk nebyl a už vůbec nedošlo ke škodě na majetku.

Kolem půlnocí došlo v Hořicích v Riegrově ulici k požáru plastového kontejneru na tříděný odpad, který oheň zcela zničil. Požár uhasili až přivolaní hasiči. Co bylo jeho příčinou a jak k němu došlo, zjišťují hořičtí policisté, kteří případ šetří jako přestupek proti majetku.

V neděli 30. října si krátce před jednou hodinou ranní stěžovalo několik občanů ze Sobotky na hluk, který vycházel z místní diskotéky. Policisté vše prověřili a přitom nezjistili, že by došlo k rušení nočního klidu.

Po třinácté hodině se obrátil na linku 158 jeden z motoristů s tím, že si za Ohařicemi všiml v příkopu pět divočáků, kteří byli částečně vyvrhnutí. Hlídka na místě zjistila, že divočáky ulovili myslivci, kteří zde měli hon. Z tohoto důvodu se případem více policisté nezabývali.

Před patnáctou hodinou pobíhali po silnici mezi Jičín a Starým Místem dva psi, kteří ohrožovali projíždějící řidiče. Na místo vyjeli městští strážníci, aby psy odchytili. To se jim ale nepodařilo, protože hafani utekli po poli směrem k Jičíněvsi. Poté již jejich pohyb nebyl zaznamenán.

Po šestnácté hodině zamířili hořičtí policisté do Miletína, kde měla mladá žena napadnout svého přítele, po kterém měla házet věci. Nakonec se ukázalo, že vše bylo trochu jinak. Muž vše oznámil proto, že měl jen obavu, aby ho přítelkyně nenapadla. V tomto případě k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.

V podvečerních hodinách došlo v Kněžnicích k partnerským neshodám. Druh s družkou se totiž dohadovali ohledně uspávání potomka. Po příjezdu hlídky ani jeden z nich nic oznamovat nechtěl s tím, že se vlastně nic nestalo.

mjr. Hana Klečalová