V pátek 26. února krátce před třetí hodinou ranní zamířili jičínští policisté spolu se záchrannou službou do jedné z restaurací na Valdštejnově náměstí, kde mělo dojít k fyzickému napadení. Neznámý muž zde měl udeřit pěstí do obličeje opilého dvaačtyřicetiletého hosta, kterého zranil. Policisté napadeného muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, která u něj prokázala 2,06 promile alkoholu. Z místa byl poté převezen záchrannou službou na ošetření do jičínské nemocnice. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V odpoledních hodinách zmateně pobíhal v Jičíně v Poděbradově ulici světlý pudl. Na místo vyjeli městští strážníci, kteří ale psa nikde nenašli.

Před šestnáctou hodinou kontrolovala policejní hlídka v Kumburském Újezdu vozidlo Fiat Ducato, které řídil osmačtyřicetiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala 0,32 promile alkoholu. Kromě toho, že se řidič musel rozloučit se svým řidičským průkazem, hrozí mu ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

V odpoledních hodinách vyjeli novopačtí policisté do Lázní Bělohradu, kde v Kostelní ulici ležely na zemi použité injekční stříkačky. Jednalo se o deset jednorázových stříkaček, které policisté zlikvidovali.

Před devatenáctou hodinou upozornil jeden z řidičů na lince 158 na neosvětlený kamion, jel ve směru od Konecchlumí na Jičín. Policisté oznámení prověřili, ale uvedený kamion nikde nezaznamenali.

Před půlnocí se obrátil na policii muž z Pecky s tím, že ho zmlátila družka. Dále uvedl, že má monokly na očích, a že na hlídku počká i se psem na náměstí. Novopačtí policisté následně zjistili, že se jedná o neshody mezi druhem a družkou. Muže, který měl v obličeji drobné poranění, poučili o tom, aby se s lékařskou zprávou dostavil na policii. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Během dne se konala na Jičínsku dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřená na dodržování stanovené rychlosti jízdy, používání bezpečnostní pásů apod. Do akce se zapojily tři policejní hlídky, které zkontrolovaly 547 vozidel. Přitom odhalily 59 přestupků, z nichž 56 vyřídily na místě v blokovém řízení. Celkem na pokutách policisté vybrali 14.500 korun. V jednom případě odhalili řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu.

V sobotu 27. února krátce po druhé hodině ranní se vydali hořičtí policisté do Táboritské ulice, kde komunikovali s opilým mužem, který těžce nesl rozchod s přítelkyní. Poté co s ním situaci rozebrali, odešel spát ke svým rodičům.

V dopoledních hodinách mělo ležet na silnici u Staňkovy Lhoty velké poleno. Na místo vyjeli sobotečtí policisté, kteří ho už ale nikde nenašli. Poleno zřejmě „odklidil" některý z projíždějících řidičů.

Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který poškodil dveře u rekreačního domku v Doubravě a plechovou petlici u přilehlé stodoly. Majitel vyčíslil škodu na 200 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po poledni řešili jičínští policisté neshody mezi partnery. Opilého devětatřicetiletého muže poslala jeho partnerka spát, což se mu nelíbilo a místo toho vytáhl ze zásuvky kuchyňské linky nůž a se slovy, že spát nejde, ho zase vrátil zpět. Jeho přítelkyně nevěděla, co má dělat a raději vše oznámila na policii. Po příjezdu hlídky se muž podrobil dechové zkoušce, která u něj prokázala 1,94 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že již byl klidný, policisté z místa odjeli. Po dvou hodinách se ale vrátili. Muž totiž začal ženu urážet a dokonce ji měl chytit pod krkem. Z tohoto důvodu ho policisté zajistili a následně převezli do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové.

V odpoledních hodinách se obrátila na policii žena z Hořic s tím, že má obavu o svého syna, který nepřišel do zaměstnání, nezvedá jí telefon a ani neotevírá dveře svého bytu. Dále uvedla, že je na něj vždy spolehnutí, a že se ještě nikdy nestalo, aby nepřišel do zaměstnání. Policisté vyjeli do místa jeho bydliště, kde po několikaminutovém bouchání na dveře nakonec otevřel. Omluvil se s tím, že to večer přehnal s alkoholem a proto ráno nemohl vstát do práce.

Po patnácté hodině úřadoval v jednom z domů v Jičíně na Nábřeží Irmy Geisslové neznámý zloděj, který ze společné chodby odcizil volně odložené pánské světle hnědé boty tzv. farmářky, velikost 43. Majitel vyčíslil jejich hodnotu na 450 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Na piráta silnic, který měl svojí bezohlednou jízdou ohrožovat v Ostroměři ostatní účastníky silničního provozu, upozornil na lince 158 jeden z řidičů. Mělo se jednat o řidiče osobního vozidla Hyundai červené barvy, který jel ve směru na Jičín. Údajně předjížděl na plné čáře a nedodržoval bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Policisté daný úsek zkontrolovali, ale uvedené vozidlo nikde nenašli.

V pozdních nočních hodinách oznámil na policii muž z Vysokého Veselí, že ho napadla přítelkyně, která mu nadávala. Dále uvedl, že mu teče z nosu krev. Hlídka oznámení prověřila a přitom zjistila, že jsou oba pod vlivem alkoholu. Oběma řádně domluvili a vysvětlili, jak se mají k sobě chovat.

Veselo bylo v neděli 28. února krátce před jednou hodinou ranní v jedné z jičínských heren, kde mělo dojít k napadení mezi hosty. Na místo vyjeli policisté a městští strážníci, kteří zjistili, že rvačku odstartoval konflikt hostů u baru. Nejdříve se do sebe pustili dva muži, ke kterým se postupně přidali další čtyři. Téměř všichni utrpěli nějaké zranění. Jeden z nich navíc skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

Po páté hodině ranní upozornil na lince 158 řidič na dvě vozidla, která stála proti sobě v Podůlší. Dle jeho názoru nebyla dostatečně osvětlená. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že řidička jednoho z vozidel měla defekt na pneumatice a druhý řidič pak u ní zastavil a pomohl jí kolo vyměnit. Policisté navíc zjistili, že obě vozidla byla řádně označena. Po odstranění závady pak z místa odjeli.

Po poledni zamířili kopidlenští policisté do Vysokého Veselí, kde se měl údajně opilý řidič projíždět osobním vozidlem Volkswagen Vento. Policisté však nikde vozidlo ani řidiče nenašli.

V odpoledních hodinách došlo v Hořicích v Malátově ulici k sousedským neshodám. Jednačtyřicetiletý muž měl bezdůvodně nejdříve slovně a poté i fyzicky napadnout svého mladšího souseda. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

V pozdních nočních hodinách se obrátil na policisty třiačtyřicetiletý muž z Nové Paky s tím, že byl v jedné z místních heren fyzicky napaden neznámým útočníkem. Policisté na místě zjistili, že k žádnému napadení nedošlo. Oznamovatel, který byl pod vlivem alkoholu, uvedl, že se bál, aby ho někdo v herně nenapadl, a tak raději preventivně zavolal na linku 158. Policisté mu doporučili, aby šel domů a do herny se již nevracel. Muž poděkoval za doporučení a více od policistů nepožadoval.

Před půlnocí vyjeli kopidlenští policisté do Libáně, kde se mělo kolem kostela pohybovat několik osob. Údajně svítily baterkami a přitom zkoušely dveře a okna. Nakonec měly nasednout do osobního vozidla červené barvy a odjet. Policisté po vozidle pátrali, ale nikde ho nenašli.   por. Hana Klečalová