Pětačtyřicetiletá řidička, jedoucí ve směru na Novou Paku, čelila v levotočivé zatáčce velmi nebezpečné dopravní situaci, kterou zaznamenala na palubní kameru.

V protisměru se proti ní objevilo předjíždějící osobní motorové vozidlo. Řidič za volantem v tomto okamžiku pravděpodobně špatně vyhodnotil celou situaci a předjížděl i přesto, že neměl před sebe náležitý rozhled k bezpečnému manévru. Navíc přitom ohrozil protijedoucí řidičku.

Policisté hledají případné svědky nebezpečného předjíždění, kdy řidič hazardér ohrozil protijedoucí vozidlo.Zdroj: Policie ČR

"Hazardující provinilec se tak měl dopustit přestupkového jednání podle zákona o silničním provozu, za který mu v případě dopadení a prokázání viny hrozí ve správním řízení finanční sankce od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku," upozorňuje tiskový mluvčí policie Aleš Brendl.

Policisté tímto žádají svědky, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace k uvedené události, aby je kontaktovali na kterékoliv služebně Policie České republiky nebo přímo na služební telefonní lince 974 533 250.