Projíždějící hlídka vystoupila z vozidla, aby konflikt uklidnila. Jeden z mužů na výzvu vůbec nereagoval, naopak kopy a údery napadl na chodníku stojícího mladíka. Od dalšího útoku ho odradil až zákrok strážníka, který ho svedl na zem. Protože jeho agrese stále pokračovala, byla mu na zklidnění nasazena pouta.

Další ze stojících, neuposlechl výzvu hlídky, aby ustoupil a stále se zdržoval v blízkosti zadrženého muže. Choval se nevhodně a arogantně. Uklidnila ho až přítelkyně, která ho následně odvedla pryč. Opilého muže hlídka posadila do služebního vozidla a převezla na záchytku. Během převozu se dále choval nevhodně a hlídku urážel a vyhrožoval zabitím. Po dohodě s lékařem strážníci kontaktovali jeho manželku. Byla jí vysvětlena situace s tím, že si pro svého sedmačtyřicetiletého manžela může přijet a převzít si ho do péče.

Oznámení o přestupku městská policie předala ke správnímu orgánu města. Následující ráno si řešený muž přišel na strážníky stěžovat. Stížnost bude řešena společně se záznamy z události na právním oddělení městské policie.

Želva nikomu neutekla, jen se opalovala

Želva bahenní.Hradec Králové - Během posledních několika dní, přijal operační důstojník městské policie hned pět oznámení, která se týkala želvy vyhřívající se na sluníčku u řeky Orlice. Lidé měli obavy, že se jedná o želvu, která někomu utekla. Odchytář městské policie ve všech případech zjistil, že se jedná o želvu bahenní, která se zde adaptovala a nehrozí jí žádné nebezpečí. Jejich výskyt zde potvrdil i pracovník z Povodí Labe.

Plačící žena skončila na psychiatrii

Spolupráce strážníků a záchranářů.Hradec Králové - Starší schoulenou ženu našel příslušník vězeňské služby na schodech do věznice. Přivolaná hlídka městské policie se s ní pokusila navázat rozhovor. Třásla se po celém těle a plakala. Po chvíli se trochu uklidnila a byla schopna strážníkům říct, že má psychické problémy, se kterými se léčí. V tomto stavu však nedokáže vstát a postarat se o sebe. Operační důstojník v databázi městské policie zjistil, že dvaapadesátiletá žena byla v obdobných situacích již městskou policií několikrát řešena. Strážníci kontaktovali záchrannou službu. Při příjezdu sanity začala žena hystericky křičet a rozhazovala kolem sebe rukama, nenechala se prohlédnout. Teprve za pomocí hmatů se ji podařilo posadit do sanity. Tu pak strážníci doprovodili až na Psychiatrické oddělení hradecké nemocnice.

Eva Kněžourová